Zamknij

Pogoda zaskoczy. Burze i opady krupy śnieżnej. Synoptycy ostrzegają

12.10.2021 14:53
Krupa śnieżna
fot. Alessandro Di Ciommo / ZUMA Press / Splash News/EAST NEWS

Pogoda w Polsce pogarsza się z godziny na godzinę. Synoptycy IMGW zapowiadają lokalne burze z opadami krupy śnieżnej. W całym kraju spodziewane są przelotne opady. 

Pogoda jest dynamiczna za sprawą napływu arktycznego powietrza. Według najnowszej prognozy pogody przygotowanej przez synoptyka Michała Ogrodnika z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej do końca wtorku można spodziewać się opadów deszczu w całej Polsce. 

Pogoda. Burze i opady krupy śnieżnej. Synoptycy ostrzegają 

Jak podaje IMGW, najwięcej popada na zachodzie i północy kraju. Na Pomorzu, gdzie może spaść do 10 mm deszczu, lokalnie możliwe są opady krupy śnieżnej oraz burze, które w połowie października nie są częstym zjawiskiem.

- Na przeważającym obszarze kraju maksymalna temperatura w ciągu dnia wynosi od 10 do 12 stopni Celsjusza. Najchłodniej, około 7 stopni, jest i będzie na terenach podgórskich. Najcieplejszym miejscem są dzisiaj okolice Helu, gdzie termometry wskazują 12 stopni. Na Podhalu może spaść śnieg z deszczem, a wysoko w Tatrach spodziewamy się opadów śniegu - powiedział Ogrodnik.

W nocy nadal będziemy mieli do czynienia z przelotnymi opadami. Ich największe nasilenie spodziewane jest na Pomorzu Gdańskim. Tam też w nocy może zagrzmieć. Na Podhalu wystąpią opady deszczu ze śniegiem, a wysoko w Tatrach i Beskidach śniegu. Na Suwalszczyźnie możliwa jest mgła ograniczająca widoczność do pięciuset metrów.

Temperatura minimalna wyniesie od minus dwóch stopni w terenach górskich do 1-4 stopni Celsjusza na przeważającym obszarze kraju. Najcieplej będzie nad morzem - do 8 stopni.

RadioZET.pl/IMGW/PAP (Marek Szczepanik)