Zamknij

Grzmi i wieje już teraz, a będzie jeszcze groźniej. IMGW zapowiada alerty

28.09.2019 20:37
Pogoda. Burza i wiatr w kolejnych dniach. IMGW ostrzega
fot. shutterstock.com

Pogoda w najbliższych godzinach zacznie robić się nieprzyjemna. Przed nami coraz więcej opadów, gwałtownych burz, bardzo silnych porywów wiatru i chłodu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował już prognozę ostrzeżeń na kolejne dni.

Od niedzieli w znacznej części kraju odczujemy zmianę aury na o wiele bardziej jesienną. Chłodniej będzie przede wszystkim przez silny wiatr, który w najbliższych dniach raczej nie da nam odetchnąć.

Zgodnie z przewidywaniami IMGW w kolejnych dniach wiatr może rozpędzać się w porywach do nawet 90 kilometrów na godzinę. Dlatego planowane jest wydanie ostrzeżeń przed wichurą. W niedzielę alerty mogą objąć południowe regiony Polski, ale w poniedziałek zagrożony będzie już niemal cały kraj. We wtorek ostrzeżenia mogą obowiązywać jeszcze w północno-zachodniej Polsce.

Prognoza ostrzeżeń pierwszego stopnia przed silnym wiatrem na niedzielę, poniedziałek i wtorek.

Prognoza ostrzeżeń pierwszego stopnia przed silnym wiatrem na niedzielę, poniedziałek i wtorek.

‧ fot. IMGW

Burza dziś i w kolejnych dniach [RADAR]

Ale niebezpieczne będą tez burze. Komórki burzowe i opadowe rozwijają się nad Polską już w sobotę i z zachodu przemieszczają się na wschód. Podczas wyładowań trzeba liczyć się z ulewnym deszczem i silniejszymi porywami wiatru do 80-90 kilometrów na godzinę.

Zobacz także

 RadioZET.pl/IMGW