Fatalna prognoza pogody na drugi tydzień lipca. Szykujcie kurtki i parasole

07.07.2019 20:13
Pogoda w lipcu
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Prognoza pogody na drugi tydzień lipca nie wygląda obiecująco. Synoptycy ostrzegają przed niebezpiecznymi zjawiskami atmosferycznymi. IMGW wydał ostrzeżenia przed burzami z gradem. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pogoda w najbliższych dniach nie zachęci do wakacyjnego relaksu. Jak podaje IMGW, Polska będzie w zasięgu niżu znad zachodniej Rosji, w chłodnym powietrzu polarnym morskim napływającym z północnego zachodu.

Pogoda w poniedziałek, 8 lipca 

W poniedziałek synoptycy prognozują przelotne opady deszczu. Dla północnej części kraju wydano prognozę ostrzeżeń przed burzami z gradem. W czasie burz na północnym wschodzie prognozowana suma opadów może wynieść 20 mm.

Temperatura maksymalna od 15-16 st. na wybrzeżu i Suwalszczyźnie do 21 st. w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy okresami dość silny, porywisty, nad morzem i w czasie burz w porywach do 65 km/h, zachodni.

pogod

Pogoda we wtorek. Burze z gradem w 4 województwach 

We wtorek IMGW prognozuje wydanie ostrzeżeń przed burzami z gradem dla mieszkańców województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. W czasie burz prognozowana suma opadów do 20 mm, a w pasie od województwa pomorskiego po podlaskie do 30 mm. 

Temperatura maksymalna od 16-17 st. na północy i terenach podgórskich do 21 st. w Wielkopolsce. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, nad morzem w porywach do 60 km/h, w czasie burz do 75 km/h, północno-zachodni i zachodni.

RadioZET.pl/PAP/IMGW