Zamknij

Do Polski nadciąga zimowa aura. Wiadomo, kiedy spadnie pierwszy śnieg

16.10.2019 21:34
Pogoda
fot. Marcin Jurkiewicz/East News

Pogoda w październiku mile nas zaskoczyła. Do Polski dotarło ciepłe powietrze a temperatura osiągnęła nawet 25 stopni Celsjusza. Na horyzoncie widać jednak pierwsze opady śniegu i mróz. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do końca tygodnia utrzyma się łagodna jesień. W czwartek deszcz spadnie na terenie całego kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od 14 do 19 stopni Celsjusza.

W kolejnych dniach na przemian chmury ze słońcem i trochę deszczu. Synoptycy nie spodziewają się żadnych gwałtownych zjawisk. Temperatura w ciągu dnia przeważnie od 15, 16 na północy i zachodzie do 19, 20 stopni na południu i wschodzie. Noce też stosunkowo ciepłe, w przedziale od 8 do 14 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej będzie w dolinach górskich.

Pogoda. Kiedy w Polsce spadnie śnieg? 

Jak podaje portal twojapogoda.pl, wkrótce czeka nas gwałtowna zmiana aury na zimową. Na początku października pisaliśmy o pierwszych opadach śniegu w Tatrach. Na Kasprowym leżało 10 cm śniegu, a termometry wskazywały tam minus 4 stopni Celsjusza. 

Z najnowszych prognoz wynika, że pierwsze opady śniegu na wschodzie, południu i w centrum kraju pojawią się pod koniec października. W nocy i o poranku temperatury spadną poniżej zera, a w pełni dnia dochodzić będą do zaledwie 1-3 stopni.

RadioZET.pl/IMGW/twojapogoda.pl