Zamknij

Pogoda. Ponad 50 stopni Celsjusza. Fala upałów nadciąga do Polski

13.06.2021 18:53
Mapa pogodowa Polski
fot. WXCHARTS

Pogoda w najbliższych dniach rozpali termometry do granic możliwości. Temperatura na Bliskim Wschodzie sięga 50 stopni Celsjusza. Fala upałów wleje się również do Polski.

Pogoda w trzecim tygodniu czerwca przyniesie powiew lata. Po weekendowym ochłodzeniu czekają nas prawdziwe upały w całej Polsce. Długoterminowa prognoza na okres od 13 do 29 czerwca została opracowana przez portal fanipogody.pl. 

Pogoda. Fala upałów nadciąga do Polski

Rekordowe upały występują na Bliskim Wschodzie. Termometry na Półwyspie Arabskim pokazują nawet 54 stopnie Celsjusza. Od kilku dni równie gorąco jest na południu Europy. Na Półwyspie Iberyjskim, we Włoszech oraz Grecji temperatury sięgają blisko 40 stopni Celsjusza. Fala upałów w najbliższych dniach będzie się przemieszczać nad północno-zachodnią i centralną część Starego Kontynentu. 

Jak podaje IMGW, poniedziałek zapowiada się jako bardzo ładny dzień. Nad ranem przelotny deszcz może spaść jedynie na południowym wschodzie kraju. W ciągu dnia popadać może w rejonie Zatoki Gdańskiej, jednak jak zaznaczył synoptyk "szansa jest niewielka". Temperatura maksymalna będzie rosła i wyniesie do 25 stopni Celsjusza. 

Temperatura w Polsce wzrośnie do 36 stopni

Z każdym dniem temperatura w Polsce będzie stopniowo rosła. Prawdziwy upał dotrze do naszego kraju w czwartek. Termometry na zachodzie kraju pokażą już ponad 30 stopni Celsjusza. Kulminacja upałów spodziewana jest w weekend 19-20 czerwca. Temperatura na poziomie 36 stopni Celsjusza zapowiada jest dla zachodniej części Polski. Z kolei na wschodzie słupki rtęci wskażą 30 stopni. 

W czwartek 24 czerwca spodziewane jest niewielkie ochłodzenie. Termometry w tym dniu wskażą do 24 stopni Celsjusza. Upały znów wrócą do Polski pod koniec miesiąca. Przypominamy, że pogoda długoterminowa ma charakter orientacyjny.

RadioZET.pl/IMGW/fanipogody.pl