Zamknij

Pogoda. Totalna zmiana w poniedziałek. Czeka nas nagłe ochłodzenie

01.08.2021 21:01
Mapa pogodowa Polski
fot. www.ventusky.com

Pogoda w poniedziałek (2 sierpnia) będzie dużo spokojniejsza, bez gwałtownych burz i nawałnic – przekazała synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Temperatura wyniesie maksymalnie 23 stopnie Celsjusza. 

Burze w nocy z niedzieli na poniedziałek (2 sierpnia) będą przemieszczały się przez Lubelszczyznę, Mazowszem oraz Podlasiem. Porywy wiatru mogą wynieść tam 80-90 km/h. Niewykluczone są lokalne podtopienia. Burze nad Polską będą występować do późnych godzin nocnych, a na północnym-wschodzie nawet do poniedziałkowego poranka.

Pogoda. Temperatura w poniedziałek wzrośnie do 23 stopni

Pogoda w poniedziałek będzie dużo spokojniejsza, bez gwałtownych zjawisk atmosferycznych. – Z północnego zachodu napłynie chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie będzie przeważnie duże, ale pojawią się też większe przejaśnienia – powiedziała synoptyk IMGW Ewa Łapińska.

W poniedziałek (2 sierpnia) spodziewane są przelotne opady deszczu. Gdzieniegdzie zagrzmi i mogą zdarzyć się burze, ale dużo słabsze niż w weekend. Przewidywane są opady deszczu do 10 mm i wiatr maksymalnie do 60-70 km/h.

Według informacji przekazanych przez synoptyk IMGW, najchłodniej będzie w górach – 19 stopni oraz nad morzem – 20 stopni Celsjusza. Na południowym wschodzie Polski temperatura wzrośnie do 23 stopni Celsjusza.

RadioZET.pl/IMGW/PAP