Prognoza pogody na piątek. Tylko na południu możliwe burze

23.08.2019 07:09
Prognoza pogody IMGW na 23 sierpnia 2019 roku
fot. dimitrisvetsikas1969/Pixabay

Nad Bałtykiem, na Pomorzu Zachodnim i Kujawach termometry pokażą w piątek do 26 stopni Celsjusza. Na pozostałym obszarze kraju nieco chłodniej, a po południu możliwe większe zachmurzenie. Sprawdź prognozę pogody na 23 sierpnia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że przeważający obszar Europy jest w zasięgu rozległego wyżu z ośrodkami nad Polską i zachodnią Rosją.

Krańce północne i wschodnie kontynentu są w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Polska znajduje się pod wpływem wyżu z centrum na Podlasiu. Z zachodu napłynie dość chłodne powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie powoli spadać.

Zobacz także

Prognoza pogody w piątek

W piątek będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu okresami duże. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Na południu województw: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego miejscami przelotne opady deszczu i burze.

Temperatura maksymalna od 22 stopni Celsjusza miejscami nad morzem do 26 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim i Kujawach; w obszarach podgórskich od 20 do 22 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu oraz w czasie burz, porywisty, wschodni, na północy południowo-wschodni i południowy.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1015 hPa i będzie powoli spadać.

Prognoza pogody IMGW 23.08
fot. Pogodynka.pl/IMGW

Zobacz także

Prognoza pogody z piątku na sobotę

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe, na południu umiarkowane, okresami duże.

Na południu Górnego Śląska, Małopolski i Podkarpacia miejscami zanikające przelotne opady deszczu, początkowo możliwe również burze. Lokalnie, głównie w kotlinach górskich, mgły ograniczające widzialność do 200 metrów.

Temperatura minimalna od 7°C na północnym wschodzie, 12 -15 stopni Celsjusza na przeważającym obszarze, do 16 stopni Celsjusza na południowym zachodzie i 17 stopni Celsjusza nad morzem. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. W czasie burz wiatr porywisty.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP