Obserwuj w Google News

Pogoda. W te regiony uderzą siarczyste mrozy. Nawet -15 stopni

2 min. czytania
04.12.2023 06:49
Zareaguj Reakcja

W poniedziałek (4.12) pogoda da nam w kość. Niemal w całej Polsce prognozowane są ujemne temperatury. Na północy i wschodzie kraju będą występować opady śniegu – przekazała synoptyk IMGW Dorota Pacocha.

Atak zimy
fot. Tadeusz Koniarz/REPORTER

Zima nie odpuszcza.  Pogoda w poniedziałek (4 grudnia) przyniesie kolejne opady śniegu – zapowiada Centralne Biuro Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Prószyć będzie na północy i wschodzie kraju, w Bieszczadach przybędzie śniegu o kolejne 5 centymetrów.

IMGW
fot. IMGW

Temperatura maksymalna niemal w całej Polsce będzie ujemna. – Minus 7 stopni Celsjusza na południu, około minus 2 stopni w centrum. Jedynie nad samym morzem w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 1 stopnia na plusie. W rejonach podgórskich Karpat utrzyma się bardzo niska temperatura. Tam wyniesie ona około minus 10 stopni Celsjusza – powiedziała synoptyk IMGW Dorota Pacocha.

Redakcja poleca

Kolejna mroźna noc. Temperatury do -15 stopni

W nocy z poniedziałku na wtorek słabe opady śniegu wystąpią lokalnie na Mazurach, Lubelszczyźnie i w rejonach podgórskich Dolnego Śląska oraz Podkarpacia. Nad ranem na wschodzie pojawią się lokalnie mgły marznące, ograniczające widzialność do 300 metrów.

Według zapowiedzi synoptyków to będzie kolejna mroźna noc. – Temperatura minimalna wyniesie około minus 15 stopni Celsjusza w rejonach podgórskich Karpat. Tam też zostanie wydane ostrzeżenie przed silnym mrozem. Minus 12 stopni będzie na południu, na nizinach, oraz na wschodzie kraju, około minus 7 stopni w centrum, a na północy i zachodzie minus 4 stopnie Celsjusza – powiedziała Pacocha.

Jak zapowiedziała synoptyk IMGW, od wtorku i środy na zachodzie zrobi się "delikatnie cieplej". Tam temperatura maksymalna oscylować będzie wokół zera, ale za to będzie padać śnieg i deszcz ze śniegiem.

Źródło: Radio ZET/IMGW/PAP

Nie przegap