9-dniowe święto w czerwcu. Senatorowie PO złożyli projekt ustawy

Redakcja
07.02.2019 12:03
Senat RP
fot. Mateusz Jagielski/East News

Czy w czerwcu 2019 roku będziemy obchodzić dziewięciodniowe superświęto? Na taki pomysł wpadli senatorowie Platformy Obywatelskiej, którzy złożyli projekt uchwały w tej sprawie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Czy popierasz pomysł wprowadzenia 9-dniowego święta w czerwcu?

Liczba głosów:

9-dniowe święto, jedno z najdłuższych w historii Polski, mielibyśmy obchodzić od 2 do 10 czerwca. W tych dniach papież Jan Paweł II odbył swoją pierwszą pielgrzymkę do ojczyzny. W 1979 roku odwiedził m.in. Warszawę, Gniezno, Częstochowę i Kraków

Jak podaje czwartkowa „Rzeczpospolita”, czerwcowe „Dni Wolności” miałyby upamiętniać również okrągłe rocznice: unii lubelskiej, pierwszego powstania śląskiego, agresji Niemiec i ZSRR, Okrągłego Stołu, wyborów czerwcowychwejścia do NATO oraz jubileusz wejścia Polski do UE

Inicjatorką projektu jest senator Grażyna Sztark z PO

– Ten rok jest rokiem rocznic, pięknych, jak i smutnych. Dlatego uważam, że należałoby rozciągnąć czas poświęcony refleksji. Moim marzeniem jest, by obchody objęły całą Polskę – mówi. 

Zobacz także

Co ciekawe, przeciwnikiem 9-dniowego święta jest Jan Maria Jackowski. Senator PiS nie chce „łączenia wszystkiego ze wszystkim pod postacią superświęta”. 

RadioZET.pl/Rzeczpospolita/DG