Zamknij

Bronisław Komorowski udzielił zaskakującego poparcia. PO ma problem?

Bartłomiej Chudy
10.05.2021 14:09
Bronisław Komorowski
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Postanowiłem wspierać Koalicję Polską, budowaną wokół pana Kosiniaka-Kamysza, gdyż ten zadeklarował budowę konserwatywnego bieguna na opozycji - powiedział b. prezydent Polski, Bronisław Komorowski. "Bez niego nie ma mowy o przeciągnięciu części sfrustrowanych wyborców PiS" – dodał.

Były prezydent Bronisław Komorowski wraca do czynnej polityki po okresie, w którym zajmował się głównie komentowaniem bieżących zdarzeń. W rozmowie z serwisem Gazeta.pl zadeklarował, że wesprze siły opozycji, ale nie partii-matki, z której ramienia wywalczył prezydenturę w 2010 roku.

"Trzeba wzmocnić ten biegun konserwatywny czy umiarkowanie prawicowy w ramach opozycji demokratycznej" - powiedział były prezydent.

Bronisław Komorowski deklaruje wsparcie szefa PSL. "PO dokonała zwrotu w lewo"

Jego zdaniem, "bez takiego bieguna nie ma w ogóle mowy o odebraniu czy przeciągnięciu choćby części sfrustrowanych wyborców PiS-u" – powiedział Komorowski. Zaznaczył, że nie chce być liderem kolejnej formacji politycznej, ale jego zaangażowanie "może się jeszcze przydać". "Ja nie cofam mojego poparcia i sympatii do Platformy Obywatelskiej, ale moje osobiste poglądy na świat, na życie, na politykę, ale przede wszystkim potrzeba polityczna wskazuje na to, że trzeba wzmocnić ten biegun konserwatywny czy umiarkowanie prawicowy w ramach opozycji demokratycznej" – mówił.

Jego zdaniem brak konserwatystów w gronie opozycji sprawia, że " PiS może funkcjonować spokojnie do wyborów" w konstytucyjnym terminie. "PO dokonała zwrotu w lewo, będzie konkurowała z lewicą. Taki kurs dał wiele nowych wpływów ze strony ludzi lewicowych, ale jednocześnie za to "zlewicowienie" PO musi również płacić u wyborców konserwatywnych" - podsumował Bronisław Komorowski. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

RadioZET.pl/Gazeta.pl