Zamknij

Skandal na szkolnej dyskotece. Uczniowie upilli się i trafili do szpitala

Redakcja
09.02.2018 13:16
Skandal na szkolnej dyskotece. Uczniowie upilli się i trafili do szpitala
fot. Pixabay

W stanie upojenia alkoholowego trafili do szpitala dwaj uczniowie z Brzeszcz. 14- i 15-latek upili się podczas szkolnej dyskoteki. Dzięki reakcji nauczycieli w porę trafili do szpitala, a ich życiu już nic nie zagraża —– podała w piątek małopolska policja.

Rzecznik małopolskich policjantów Sebastian Gleń poinformował, że śledczy badają teraz, skąd nastolatkowie mieli alkohol, który zagroził poważnie ich zdrowiu, a mógł być niebezpieczny także dla życia.

Zobacz także

Z jednym dało się dogadać

Sebastian Gleń dodał, że o sprawie policję i pogotowie ratunkowe zawiadomił dyrektor jednej z brzeszczańskich szkół, gdy tylko zauważono pijanych nastolatków. Jeden z nich był jeszcze komunikatywny. Drugi znajdował się już w stanie całkowitego upojenia alkoholowego.

— Obaj pod opieką ratowników medycznych oraz rodziców zostali przewiezieni do szpitala na leczenie — dodał rzecznik.

Policjant podkreślił, że nauczyciele w porę zareagowali i ujawnili zagrożenie, dzięki czemu nieletni na czas uzyskali pomoc.

— Apelujemy do rodziców, aby w ferie zwracali baczniejszą uwagę na to, jak i gdzie ich pociechy spędzają czas wolny. Najlepiej ten czas spędzić razem z nimi lub zapewnić im zorganizowaną formę opieki —– powiedział Gleń.

Policjanci, którzy prowadzą akcję „Bezpieczne Ferie 2018”, zaapelowali też do wszystkich, by zwracać uwagę na wszelkie przypadki, gdy dzieci lub młodzież znajdują się w sytuacjach zagrażających życiu bądź zdrowiu.

— Wystarczy jeden telefon do służb ratunkowych —– podkreślił Sebastian Gleń.

Zagłosuj

Twój ulubiony alkohol to:

Liczba głosów:

Dzieci i używki

Alkohol, a głównie piwo — tym najchętniej raczą się polskie nastolatki — wynika z badania ESPAD. Wśród 15-, 16-latków 84 proc. przyznaje, że piło już alkohol. Z badania wynika, że najbardziej rozpowszechnioną wśród nastolatków substancją psychoaktywną jest alkohol. Chociaż raz w życiu piło go 84 proc. 15- i 16-latków i 96 proc. uczniów ze starszej grupy ankietowanych.

Prawie połowa nastolatków w wieku 13-15 ma już za sobą próbę palenia papierosów –— poinformowano przy okazji rozpoczęcia kierowanej do młodzieży ogólnopolskiej kampanii antynikotynowej „„Nie spal się na starcie””.

Jeszcze bardziej niepokojące są wyniki międzynarodowego projektu ESPAD 2011 (European School Survey Project on Alcohol and Drugs), którymi objęto uczniów II klas gimnazjalnych oraz II klas ponadgimnazjalnych w trzech dużych miastach Polski. Wynika z niego, że aż 57,2 proc. gimnazjalistów przynajmniej raz zapaliło papierosa, a prawie 30 proc. zrobiło to w ostatnich 30 dniach.

RadioZET.pl/pap/maal