Zamknij

Dawid Żukowski poszukiwany. Przerażająca teoria Krzysztofa Rutkowskiego

18.07.2019 20:59
Dawid Żukowski
fot. Policja

Dawid Żukowski zaginął 10 lipca. Policja wciąż wierzy, że 5-latek zostanie odnaleziony zdrowy i cały, chociaż z biegiem dni ta nadzieja jest coraz mniejsza. Krzysztof Rutkowski twierdzi, że Paweł Ż. mógł zabić synka. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Poszukiwania Dawida Żukowskiego rozpoczęły się o północy w środę, kiedy utratę kontaktu z nim i jego ojcem zgłosiła rodzina. Dawid został zabrany przez ojca z Grodziska około godz. 17 w środę. Według ustaleń policji, tego samego dnia przed godz. 21 ojciec odebrał sobie życie, rzucając się pod pociąg.

Policjanci biorący udział w akcji poszukiwawczej, rozważają różne wersje i hipotezy. Według jednej z nich, chłopiec, który ma obywatelstwo rosyjskie, mógł zostać wywieziony za granicę. Rzecznik KGP zaznaczył, że policjanci pod tym kątem sprawnie współpracowali ze Strażą Graniczną.

Czarny scenariusz ws. zaginięcia 5-latka z Grodziska przewiduje Krzysztof Rutkowski. Znany detektyw w rozmowie z ''Super Expressem'' stwierdził, że Paweł Ż. mógł zabić synka, a potem ukryć jego zwłoki w wodzie.

Takie działanie wymagałoby dużo mniej czasu iż zakopanie ciała w ziemi. Tym bardziej, że samochód został bardzo szczegółowo przebadany przez techników. Nie znaleziono tam ziemi, która mogłaby spaść ze szpadla

KRZYSZTOF RUTKOWSKI

Rutkowski dodaje, że ojciec 5-latka chciał zadać ból swojej żonie i mógł działać pod wpływem bardzo silnych emocji. - Żeby odebrać jej to, co jest dla niej najcenniejsze. Wyrwać jej serce żywcem - mówi. 

Zobacz także

W czwartek Polsat News podał, że policja rozpoczęła przeszukanie terenów przylegających do ogródków działkowych przy ul. Kinetycznej. Ekipa poszukiwawcza prawdopodobnie używa ciężkiego sprzętu. Na miejscu pojawił się m. in. podnośnik straży pożarnej. 

Gdzie jest Dawid Żukowski? 

Policja wciąż apeluje, by każdy kto posiada jakiekolwiek informacje, które mogą pomóc w odnalezieniu zaginionego chłopca, przekazał je funkcjonariuszom. Policjanci od kilku dni proszą o kontakt wszystkich, którzy Dawida, jego ojca lub szarą skodę fabię o numerze rejestracyjnym WGM 01K9 widzieli w środę, 10 lipca między godz. 17 a godz. 21 na trasie między Grodziskiem Mazowieckim a warszawskim Okęciem. Choć samochód znaleziono, od początku ważna była informacja, którędy jechał i gdzie się zatrzymywał. Pomóc może przejrzenie nagrań z kamer samochodowych i monitoringu ze środy - wszystkie wiadomości są weryfikowane przez policję i pomagają potwierdzać jej ustalenia.

Zobacz także

Wszelkie zgłoszenia na temat zaginionego Dawida, nawet anonimowe, można przekazywać policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim, tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można też zatelefonować do najbliższej jednostki policji lub pod numer alarmowy 112.

RadioZET.pl/Super Express/PAP