Zamknij

"Zakaz wstępu Żydom i zdrajcom Polski". Szokujący baner przed hostelem [FOTO]

Redakcja
21.11.2017 16:16
"Zakaz wstępu Żydom i zdrajcom Polski". Szokujący baner przed hostelem [FOTO]

W internecie wrze po publikacji zdjęcia przedstawiającego transparent na bramie wjazdowej jednego z podwrocławskich hosteli. Jego właściciel w dobitnych słowach postanowił wyartykułować, kto nie jest u niego mile widziany.

Chodzi o hostel "Dom Polski" w Cesarzowicach k/Wrocławia. Na bramie wjazdowej do domu, który oferuje nocleg, znajdziemy taki baner:

"Zakaz wstępu Żydom, komuchom oraz wszystkim złodziejom i zdrajcom Polski" - informuje napis. Fotografia ta pojawiła się już nie tylko na Twitterowych i Facebookowych kontach, ale również na mapie Google Street View, gdzie jeden z użytkowników oznaczył go adnotacją "House of NAZI" ("dom nazistów").

W sieci wrze. Skrajnie prawicowe środowiska przyklaskują oczywiście takiej postawie:

Większość internautów, zarówno na Twitterze, jak i na Facebookowym profilu "Domu Polskiego", wyraża jednak oburzenie i nie pozostawia suchej nitki na osobach odpowiedzialnych za rozwieszenie tego ksenofobicznego transparentu:

12_Kościuszki_Street_in_Sanok_(2015),_Lotto

Dziennikarze Wirtualnej Polski próbowali skontaktować się z właścicielami i zarządcami przybytku, z prośbą o komentarz do sytuacji. Na razie bezskutecznie.

RadioZET.pl/wp.pl/MP