Pijana para jechała traktorem po ulicy. Twierdzili, że... po zakupy [WIDEO]

Redakcja
03.01.2018 08:04
Olsztyn
fot. You Tube screen

Niezbyt dobrze ostatniego sylwestra wspominać będzie małżeństwo z Olsztyna. Spędziło go bowiem w policyjnej celi, a to dlatego, że pod wpływem alkoholu urządzili sobie... wycieczkę ciągnikiem na zakupy.

O sprawie możemy przeczytać na stronie internetowej polskiej policji. Całe zdarzenie miało miejsce nad ranem z soboty na niedzielę, a więc tuż przed nocą sylwestrową. Rozpoczęło się od zgłoszenia, które otrzymał dyspozytor olsztyńskiej policji. Informacja dotyczyła nietrzeźwej pary - mężczyzny i kobiety - którzy mieli podjechać na jedną ze stacji benzynowych swoim ciągnikiem, co udało się zarejestrować kamerom miejskiego monitoringu:

Pracownicy stacji szybko zorientowali się, że ich klienci są pod wpływem alkoholu. Miały na to wskazywać: ich chwiejny krok, zachowanie, a także to, że mężczyzna kładł się na ladzie i sprawiał wrażenie, jakby za chwilę miał zasnąć. Zabrano im więc kluczyki do pojazdu i wezwano policję.

Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, żadne z pary nie przyznawało się do kierowania traktorem. Zostali więc zabrani na komisariat, a tam przebadani alkomatem, który wykazał obecność alkoholu we krwi - u 37-latki 2 promile, u 30-latka o jeden promil więcej.

Przeprowadzony przez policjantów research przyniósł kolejną ciekawą informację - otóż na mężczyźnie od 5 lat ciążył zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz stanie przed sądem, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/Policja.pl/MP