Zamknij

Energa podnosi ceny prądu. Zapewnienia Morawieckiego nazywa ''informacjami medialnymi''

Redakcja
23.12.2018 12:16
Energa podnosi ceny prądu. Zapewnienia Morawieckiego nazywa ''informacjami medialnymi''
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Nie będzie podwyżek cen energii - zapewniał na konferencji prasowej Mateusz Morawiecki. Okazuje się, że firma Energa wysyła przedsiębiorcom nowe taryfy energii elektrycznej. Ceny rosną nawet o ponad 40 procent. Szef jednej z firm obietnice premiera nazywa ''informacjami medialnymi''. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W połowie listopada Urząd Regulacji Energetyki otrzymał wnioski taryfowe na sprzedaż energii na przyszły rok od wszystkich czterech sprzedawców z urzędu. Zgodnie z nimi firmy energetyczne planują podwyżkę cen prądu od nowego roku. Minister energii mówił wówczas, że w przygotowaniu są rekompensaty za wzrost cen energii. 

W piątek premier Mateusz Morawiecki przedstawił mechanizmy, które mają utrzymać ceny energii na dotychczasowym poziomie. Głównym mechanizmem ma być obniżka akcyzy z obecnych 20 zł na 5 zł. 

Energa podnosi ceny prądu

Jak informuje ''Gazeta Wyborcza'', jeden z przedsiębiorców z Gdańska przesłał redakcji swoją korespondencję z Energą. Firma chce sprzedawać mu energię elektryczną po cenie wyższej o 43 procent.  

Przedsiębiorca w rozmowie z przedstawicielami Energii powoływał się na słowa premiera z piątkowej konferencji. W odpowiedzi usłyszał o ''medialnych informacjach''. 

„Na ten moment informacje, na które się Pan powołuje, są wyłącznie informacjami medialnymi. Pracę nad ustawą trwają na szczeblu rządowym i jaki będzie ich końcowy charakter, obecnie nie wiadomo”.

Zobacz także

Do spółki Energa nie dotarły również informacje na temat ewentualnych rekompensat za wzrost cen energii. 

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza/DG