Zamknij

Obraził Białorusina, bo ten przywiózł mu pizzę bez sosu

Redakcja
23.10.2018 14:17
Obraził Białorusina, bo ten przywiózł mu pizzę bez sosu
fot. pomorska policja

Do 5 lat więzienia grozi 41-latkowi z Gdańska, który zaatakował Białorusina na tle narodowościowym. Mężczyzna obraził obcokrajowca, bo ten przywiózł mu pizzę bez zamówionego sosu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

41-latek wraz z kolegami zamówił pizzę do jednego z bloków w rejonie gdańskiej Zaspy. Przywiózł ją Białorusin zatrudniony w pizzerii. Okazało się, że do pizzy nie dołączono sosów. Kiedy dostawca wrócił z brakującym zamówieniem, został zaatakowany. Mężczyźni ubliżali mu, zablokowali wejście do windy, nie pozwolili uciec. 41-latek zwyzywał Białorusina, kazał mu wyjeżdżać z Polski. Dostawca nagrał wszystko na smartfonie i zgłosił się na policję.

Policjanci obejrzeli nagranie i szybko ustalili tożsamość mężczyzn, a prokurator zdecydował o zatrzymaniu 41-latka i przymusowym doprowadzeniu go na komisariat. Przedstawił mu zarzut dyskryminowania, znieważenia i kierowania gróźb karalnych wobec pokrzywdzonego ze względu na jego narodowość. Zastosował też policyjny dozór, poręczenie majątkowe, zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego.

Zobacz także

Zarzut znieważenia usłyszał też brat zatrzymanego. Za dyskryminację na tle narodowościowym, kierowanie gróźb karalnych oraz znieważanie słowami obelżywymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/pomorska policja/JŚ