Pokaz filmu Sekielskiego odwołany. "Ktoś bardzo nie chciał takiego wydarzenia"

Redakcja
12.05.2019 14:51
 Pokaz filmu Sekielskiego odwołany. "Ktoś bardzo nie chciał takiego wydarzenia"
fot. Tomasz Sekielski/Youtube screen

Dziś w Gdańsku, w Domu Harcerza miał odbyć się pokaz filmu Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu”, dotyczącego problemu pedofilii w polskim Kościele. Jak jednak dowiedział się Onet, organizatorom w ostatniej chwili odmówiono dostępu do sali projekcyjnej, tłumacząc się awarią sprzętu. Inicjatorzy wydarzenia mają na ten temat jednak inne zdanie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Onet skontaktował się z jednym z organizatorów projekcji, Krzysztofem Bują. Po wyświetleniu filmu Tomasza Sekielskiego w Domu Harcerza miał się odbyć również panel dyskusyjny.

Zobacz także

- W sumie filmowi wyjdzie to na dobre. Może dzięki ZHP jeszcze więcej ludzi się zainteresuje i go obejrzy - mówił Buja w rozmowie z portalem. Podkreślił, że wczoraj otrzymali od ZHP informację, że niestety wydarzenie trzeba odwołać ze względu na awarię sprzętu.

"Nie wiem, czemu odwołano tam film”

"Wczoraj wieczorem sprzęt był przez nas osobiście sprawdzony, dźwiękowiec z Domu Harcerza był wczoraj obecny i nie zgłaszał żadnych kłopotów. Mieliśmy użyć własnego projektora (mamy ich trzy - i wszystkie działają), mamy też własny sprzęt nagłaśniający, który również moglibyśmy użyć. Z przebiegu rozmowy wynikało jednak, że niezależnie od wszystkiego - sali i tak nie dostaniemy" – napisali organizatorzy projekcji, których cytuje Onet. Dodatkowo Krzysztof Buja zaznaczył, że jeszcze w piątek nie było żadnych problemów ze sprzętem, a za wynajem pomieszczenia wystawiono dokument w postaci faktury.

Zobacz także

- Nie wiem, czemu odwołano tam film. Być może ktoś był po prostu zbyt nadgorliwy – twierdził w rozmowie z Onetem Buja.

"Ktoś nie chciał, aby takie wydarzenie odbyło się w Domu Harcerza”

Dziennikarze Onetu, chcąc zweryfikować zaistniałą sytuację, o komentarz zapytali rzeczniczkę prasową ZHP.

- Nie było żadnych nacisków. Rezerwacjami sal w tym obiekcie zarządza w imieniu harcerzy zewnętrzny manager, który odpowiada również za stan techniczny. Pozostałe wydarzenia, które miały się odbyć jutro w sali kinowej, również zostały odwołane - twierdziła Martyna Kowacka.

Zobacz także

Jednak organizatorzy odwołanego wczoraj pokazu filmowego podkreślają, że w początkowo wynajętej przez nich Sali odbywały się inne wydarzenia.

- Nasz film miał być puszczony z komputera i poradzilibyśmy sobie nawet z własnym nagłośnieniem. Ale jak widać, ktoś po prostu nie chciał, by takie wydarzenie odbyło się w Domu Harcerza – skwitował Krzysztof Buja.

Film "Tylko nie mów nikomu" online można obejrzeć na radiozet.pl.

RadioZET/onet.pl