Zamknij

Gasił pożar łąki łopatą. Walczy o życie w szpitalu

26.02.2021 19:54
Pożar łąki. Poparzony mieszkaniec w ciężkim stanie
fot. Shutterstock

W pożarze łąki boleśnie ucierpiał 67-letni mieszkaniec Jankowa Drugiego w powiecie kaliskim (woj. wielkopolskie). Mężczyzna gasił pożar łopatą. - Ma poparzone 90 proc. powierzchni ciała, jest w stanie krytycznym - powiedział w piątek PAP rzecznik prasowy kaliskiego szpitala Paweł Gawroński.

Pożar łąki w Jankowie Drugim. Do dramatycznego zdarzenia doszło 25 lutego, po południu. 67-latek miał wyrzucić na suchą trawę niedopałek papierosa, w wyniku czego ogniem zajęło się około 20 arów powierzchni.

Mężczyzna, jak powiedział rzecznik prasowy kaliskiej straży pożarnej Jakub Pietrzak, zaczął sam gasić pożar. Niestety, kosztowało go to utratę zdrowia.

Janków Drugi. Gasił pożar łąki łopatą. Z ciężkimi poparzeniami walczy o życie

Mieszkaniec próbował walczyć z żywiołem mając w ręku jedynie łopatę. Ogień szybko zajął buty i ubranie mężczyzny. Wezwani na miejsce strażacy znaleźli na miejscu nieprzytomnego człowieka, którego karetka pogotowia przewiozła do szpitala w Kaliszu.

Tam trafił na oddział intensywnej terapii medycznej. Lokalny serwis Kalisz24info.pl podał, że stan seniora jest ciężki. "Przebywa na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej, jest zaintubowany. Jego stan jest bardzo ciężki. Zapaliło się na nim ubranie, stąd poparzenia ponad 70 proc. ciała" – przekazał serwisowi rzecznik szpitala.

Strażacy przypominają, że nadchodzący okres wiosenny sprzyja osuszaniu traw. "Jednak należy pamiętać, że ich wypalanie jest surowo zabronione oraz bardzo niebezpieczne. Osoby, które decydują się na takie działanie, muszą zdawać sobie sprawę, iż mogą narazić siebie lub kogoś na utratę zdrowia, lub życia".

RadioZET.pl/PAP/Kalisz24.info/Strazacki.pl