Zamknij

W Wielki Piątek TVP szykuje koncert z udziałem gwiazd. Co z restrykcjami?

30.03.2021 18:55
Koncert TVP w Wielki Piątek w Lublinie
fot. AGENCJA SE /East News

W Wielki Piątek TVP zorganizuje koncert pt. "Pasja 2021" z udziałem gwiazd polskiej muzyki. Przed Centrum Spotkania Kultur w Lublinie staje z tej okazji scena i wielki krzyż. Koncert będzie transmitowany 2 kwietnia w TVP2 od godz. 20.00. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami epidemicznymi pojawią się pytania o bezpieczeństwo planowanej imprezy.

TVP przygotowuje się do koncertu pt. "Pasja 2021", który odbędzie się w Wielki Piątek na scenie przed Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Obok CSK stanął już z tej okazji potężny krzyż i specjalna konstrukcja. Rzecznik prasowy Centrum tłumaczy w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim", że "plac przed budynkiem został wynajęty komercyjnie i nie jest to przedsięwzięcie CSK."

W programie telewizyjnym na 2 kwietnia o planowanym koncercie TVP można przeczytać, że "w wielkopostnym widowisku, odbywającym się w Lublinie, rozważania męczeńskiej śmierci Jezusa Chrystusa obrazują aktualne wydarzenia, a także muzyka rockowa. To niezwykłe połączenie pozwala na nowo odkryć sens Świąt Wielkanocnych. Zmusza także do pogłębionej refleksji nad współczesnym światem i własnym życiem."

Koncert TVP w Lublinie w Wielki Piątek. Na scenie wystąpią gwiazdy muzyki

W programie telewizyjnym dowiadujemy się także, że "na scenie staną gwiazdy polskiej muzyki i laureaci >>The Voice of Poland<<, a wśród nich m.in. Stanisław Karpiel-Bułecka, Piotr Cugowski, Marcin Sójka, Adam Kalinowski, Jędrzej Skiba, Justyna Steczkowska, Alicja Szemplińska, Viki Gabor i Marta Gałuszewska. Gospodarzami wydarzenia są Marta Manowska i Łukasz Nowicki."

Wiadomo, że w ostatnich dniach Telewizja Polska prowadziła plany zdjęciowe do piątkowego widowiska m.in. na Roztoczu (kościół św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu, znany jako kościół na wodzie), w Zamościu (rynek), Krasnymstawie (kościół św. Franciszka Ksawerego, rynek) i Chełmie (bazylika Narodzenia Najświętszej Maryi Panny).

lublin koncert tvp
fot. pituch, wykop.pl

Urząd Miasta Lublin informuje, że w dniach 1-2 kwietnia nastąpi zamknięcie dla ruchu ul. Grottgera. "W tym czasie na placu Teatralnym, Telewizja Polska S.A. będzie realizowała widowisko telewizyjne >>Pasja 2021<<" – poinformowała Justyna Góźdź z biura prasowego UM Lublin.

"Wjazd będzie udostępniony jedynie pojazdom dojeżdżającym bezpośrednio do Urzędu Marszałkowskiego, Lubelskiego Centrum Konferencyjnego oraz pojazdom transmisyjnym TVP" - mówi Justyna Góźdź w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim".

Lockdown w Polsce do 9 kwietnia. Rząd zaostrzył obostrzenia epidemiczne

W związku z wprowadzonym lockdownem i obostrzeniami epidemicznymi, pojawiają się pytania o bezpieczeństwo organizowanej przez TVP imprezy w Lublinie. Jak podaje "Dziennik Wschodni", wydarzenie odbędzie się 2 kwietnia o godzinie 20. "Zaznaczmy – bez udziału publiczności. >>Pasję<< będzie można oglądać na antenie TVP2. Jest to realizacja wyłącznie telewizyjna" - czytamy. Organizatorzy podkreślają, że materiały filmowe wykorzystane w spektaklu zostały nagrane przed wejściem w życie nowych obostrzeń.

W sobotę 27 kwietnia w całym kraju w życie weszły nowe obostrzenia epidemiczne. Zamknięte są m.in. duże sklepy meblowe i budowlane, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne. Ponadto wprowadzono też nowe limity osób w handlu i miejscach kultu. Obostrzenia obowiązują do 9 kwietnia.

Rzecznik rządu w rozmowie z TVP1 podkreślał, że "obostrzenia w ogóle zostaną z nami na dłuższy czas, kwestia jest ich zakresu". Przyznał, że decyzją, która zapadnie po świętach Wielkiej Nocy będzie kwestia m.in. dotycząca ponownego uruchomienia żłobków i przedszkoli.

RadioZET.pl/ Dziennik Wschodni/ PAP/ Spotted Lublin