Zamknij

Magdalena Kralka poszukiwana. Nowe fakty o jej działalności

25.08.2019 20:21
Magdalena Kralka poszukiwana. Nowe fakty o jej działalności. "Pieniądze stały na paletach"
fot. Facebook

- Tam pieniądze stały na paletach. Oni (gang - przyp. red.) już nie wiedzieli, co z tymi pieniędzmi zrobić - tak o działalności Magdaleny Kralki, poszukiwanej przez policję liderki pseudokibiców Cracovii, mówił dziennikarz TVN24 Szymon Jadczak. 30-latka jest poszukiwana przez Interpol i został za nią wydany Europejski Nakaz Aresztowania. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Magdalena Kralka jest poszukiwana przez małopolską policję. Kobieta ma 30 lat, 172 centymetry wzrostu, szczupłą sylwetkę, zielone oczy i proste blond włosy. Kralka według śledczych miała kierować zorganizowaną grupą przestępczą - a dokładnie grupą pseudokibiców Cracovii.

- Jest podejrzana o kierowanie grupą przestępczą, która skupiała się na dystrybucji oraz handlu narkotykami – podkreślił Mateusz Drwal z biura prasowego małopolskiej policji. Chodzi o rozprowadzenie 65 kilogramów marihuany i kokainy na terenie województwa małopolskiego i zachodniopomorskiego.

Zobacz także

"Ma ogromne środki"

Według Szymona Jadczaka, dziennikarza TVN24, Kralka jest konkubiną Mariusza Z. - jednego z trzech braci związanych z grupą pseudokibiców Cracovii. 

Ich kariera zakończyła się w grudniu 2017 roku. Policjanci wpadli wtedy do domu każdego z braci. Jeden z nich, Adrian, został zastrzelony przez antyterrorystów, dwóch pozostałych trafiło do aresztu

Szymon Jadczak, dziennikarz TVN24

Zdaniem Jadczaka Kralka nie brała udział w pseudokibicowskich ustawkach, ale "raczej zarządzanie biznesową odnogą kibolskiego gangu". Według wiedzy dziennikarza co tydzień do Polski grupa wprowadzała narkotyki o wartości 1,5 mln euro. 

Zobacz także

Jeden z ludzi, który zna tych braci i był w domu u Magdy, opowiadał mi, że tam pieniądze stały na paletach. Oni już nie wiedzieli, co z tymi pieniędzmi zrobić

Szymon Jadczak, dziennikarz TVN24

Jak długo może trwać pościg za Kralką? - Z tego też wynika to, że (Kralka - przyp. red.) jest niedostępna dla policji. Ma ogromne środki, właściwie nieograniczone. Mając takie pieniądze można się ukrywać - dodał Jadczak. 

Policja prosi wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje o Kralce, aby zgłaszały je pod numerem telefonu: (12) 61-54-420, (12) 61-54-446, (12) 61-54-448.

Zobacz także

RadioZET.pl/TVN24.pl