Zamknij

Zima w lato. W Tatrach spadł śnieg [FOTO]

Redakcja
23.06.2018 15:59
Zima w lato. W Tatrach spadł śnieg [FOTO]
fot. Facebook screen

Pogoda w czerwcu zaskakuje. Po fali intensywnych upałów, w Karkonoszach i Tatrach spadł śnieg. Zima w lato? Jak widać, wszystko jest możliwe.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pogoda w sobotę nie należy do najlepszych. Ostatnie dni w całej Polsce upłynęły pod znakiem bezchmurnego nieba i upałów. Początek wakacji to gwałtowny spadek temperatur i opady deszczu. W czwartek i piątek nad Polską przeszły gwałtowne burze.

Śnieg w Tatrach 

Pogodowa aura zaskoczyła w sobotę mieszkańców południowej Polski. W Tatrach spadł śnieg, a temperatura spadła poniżej 0 stopni Celsjusza. Tatrzański Park Narodowy wydał specjalny komunikat o warunkach na górskich szlakach. 

''Powyżej górnej granicy lasu na szlakach w Tatrach Wysokich po północnej stronie grani, w żlebach i w kotłach są płaty twardego śniegu. Dotyczy to szlaku na Rysy, na Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem, Żlebu Kulczyńskiego oraz szlaku na Zawrat i na Kozią Przełęcz od strony Hali Gąsienicowej. Do pokonywania takich miejsc potrzebny jest sprzęt zimowy (raki i czekan). Powyżej 1500 m n.p.m. szlaki mogą być oblodzone i pokryte cienką warstwą śniegu'' - napisano.

Zobacz także

W mediach społecznościowych pojawiło się wiele zdjęć gór pokrytych warstwą białego puchu. ''Kolorowe lato w Dolinie tak właśnie się zaczyna'' - czytamy na profilu schroniska w Dolinie Pięciu Stawów. 

Śniegu nie zabrakło też na Kasprowym Wierchu. 

Pracownicy TZN przypominają o zachowaniu ostrożności na górskich szlakach i stosowaniu się do poleceń pracowników Parku. W ostatnim czasie w Tatrach doszło do serii śmiertelnych wypadków na skutek poślizgnięcia na zmrożonym płacie śniegu.

RadioZET.pl/DG