Zamknij

3-latka była niemal codziennie bita. Matka i konkubent przyznali się do winy

PAP
26.02.2021 17:22
Prokuratura. Sekcja zwłok 3-latki, wstrząsające ustalenia
fot. East News

Matka tragicznie zmarłej 3-letniej Hani wraz z konkubentem przyznali się do pobicia dziewczynki. Według ustaleń śledztwa B. kopnął leżące na podłodze dziecko w brzuch – podała Prokuratura Krajowa. Dziewczynka zmarła w wyniku wielonarządowych obrażeń, początkowo media informowały o śmierci wskutek polewania dziecka lodowatą wodą.

Tragiczna śmierć 3-latki wstrząsnęła Polską. Dziewczynka zmarła w nocy z piątku na sobotę (19/20 lutego) w szpitalu w Kłodzku na Dolnym Śląsku. Dotychczas prokuratura analizowała wersję przedstawianą przez matkę dziewczynki, z której wynikało, że umieściła dziecko pod prysznicem z zimną wodą po tym, gdy zmoczyło się ono w łóżeczku. Mimo reanimacji, 3-latki nie udało się uratować.

Pierwotnie prokuratura postawiła matce Hani, 30-letniej Lucynie K., zarzut znęcania się nad 3-latką poprzez stosowanie przemocy fizycznej w postaci klapsów oraz szarpania. Podobny zarzut usłyszał konkubent, 25-letni Łukasz B. Wobec mężczyzny zastosowano dozór policji, wobec kobiety – areszt tymczasowy.

Przerażające wnioski sekcji zwłok 3-latki. "Dziewczynka była niemal codziennie bita"

W piątek śledczy przekazali, że sprawę śmierci 3-latki z Kłodzka przejęła Prokuratura Okręgowa w Świdnicy. Prokurator przypomniał, że w czwartek w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu przeprowadzono sekcję zwłok dziecka. "W wyniku sekcji ustalono, że przyczyną zgonu dziecka były obrażenia wielonarządowe" - powiedział prokurator Orepuk.

Prokuratura Krajowa poinformowała PAP w piątek po południu, że sekcja zwłok wykazała, iż dziewczynka doznała bardzo poważnych obrażeń jamy brzusznej. "Wyniki sekcji wykluczyły wersję zdarzenia podaną pierwotnie przez matkę, jakoby dziecko zasłabło, gdy polewała je zimną wodą" - podano.

Jak wskazano, z ustaleń śledztwa wynika, że dziewczynka była niemal codziennie bita przez matkę i jej konkubenta. "Podejrzani zadawali dziecku ciosy po plecach i po rękach, często polewali dziewczynkę lodowatą wodą" - podano. Prok. Orepuk powiedział PAP, że wynik sekcji oraz zebrany do tej pory materiał dowodowy pozwolił na zmianę wcześniej postawionych zarzutów. Matka dziecka oraz jej konkubent są teraz podejrzani o znęcanie się i zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Prokuratura Krajowa podała też, że K. i jej konkubent przyznali się do pobicia dziecka. Obu opiekunom grozi dożywotnie więzienie.

RadioZET.pl/PAP