Zamknij

Prokuratura odmawia ponownej sekcji zwłok Kosteckiego. Bliscy wniosą o oględziny

14.08.2019 18:16
Dawid Kostecki
fot. EastNews

Prokuratura nie zgodzi się na ponowną sekcję zwłok Dawida Kosteckiego – dowiedziała się nieoficjalnie „Rzeczpospolita”. Mecenas Roman Giertych zapowiedział, że rodzina zmarłego tragicznie boksera będzie starała się o oględziny u prywatnego biegłego.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Dawid Kostecki miał przed tygodniem popełnić samobójstwo. Były bokser odsiadywał wyrok w areszcie na warszawskiej Białołęce. Wątpliwości wokół jego śmierci wybrzmiewają od kilku dni, gdy „Gazeta Wyborcza” pisał o śladach nakłuć na szyi Kosteckiego.

Zobacz także

Prokuratorzy odnieśli się do tych informacji twierdząc, że ślady nakłuć mogły być starymi ranami boksera. Wiary w taki obrót spraw nie dają bliscy zmarłego boksera. Wobec odmowy wszczęcia śledztwa zadeklarowali, że zdecydują się na oględziny biegłego z prywatnych pieniędzy. Informację przekazał na Twitterze mecenas Roman Giertych.

Zobacz także

W związku ze stanowiskiem prokuratury (nieoficjalnie podanym przez „Rzeczpospolitą”), że nie będzie ponownej sekcji zwłok Dawida Kosteckiego podejmiemy starania, aby wykonać oględziny przez biegłego prywatnego

Roman Giertych, pełnomocnik rodziny Dawida Kosteckiego

Sprawa pozostaje rozwojowa. Wkrótce do niej wrócimy.

RadioZET.pl/Twitter/Rp.pl