Zamknij

Dramat podczas wypoczynku nad wodą. Utonął 45-latek, pływało z nim dziecko

02.08.2020 17:52
Zdjęcie ilustracyjne
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Sarbinowo. Na jednej z niestrzeżonych, nadmorskich plaż w niedzielę doszło do ogromnej tragedii. Utonął 45-letni mężczyzna. Pływało z nim 14-letnie dziecko - donosi portal koszalininfo.pl.

Wypadek podczas wypoczynku nad wodą. Do tragedii doszło w niedzielę na niestrzeżonej, nadmorskiej plaży w Sarbinowie (województwo kujawsko-pomorskie.). Utonął 45-letni mężczyzna. Z wody wyciągnięto także przytomne dziecko.

Straż pożarna dostała informacje o dwóch topiących się osobach w Sarbinowie w powiecie koszalińskim

 – poinformował w niedzielę rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP kpt. Tomasz Kubiak.

Zobacz także

Kilkunastoletnie dziecko zostało wyciągnięte przez ratowników WOPR. Było przytomne. Osoba dorosła została wyciągnięta nieprzytomna. Mimo resuscytacji zmarła - czytamy w komunikacie PAP.

Zobacz także

45-latek utonął w morzu, pływało z nim 14-letnie dziecko

O szczegółach tragedii pisze m.in. portal koszalininfo.pl. Do dramatycznego wypadku doszło po godzinie 11.00. Ratownicy szukali w wodzie topiącego się 45-letniego mężczyzny. Na pomoc ruszyli też pozostali plażowicze, którzy utworzyli w wodzie łańcuch życia.

Zobacz także

Według doniesień portalu, 45-letni mężczyzna i jego 14-letni syn wybrali się razem nad wodę żeby popływać. Pływali na dmuchanych kołach i materacach. W pewnym momencie 14-latek zauważył, że jego ojciec zasłabł i wpadł do morza. Dziecko natychmiast rzuciło się na ratunek rodzicowi. Niestety, nie udało się ocalić mu życia.

Mężczyzna został wyciągnięty (...). Poszukiwanie trwało około godziny

- powiedział w rozmowie z portalem st.asp. Rafał Skoczylas z KMP w Koszalinie. Jak później przekazało Wojewódzkie Stanowisko Koordynacji Ratownictwa, próba reanimacji mężczyzny nie powiodła się. Do szpitala przewieziona została jego żona.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

 

RadioZET.pl/PAP/koszalininfo.pl/wp.pl