Zamknij

Strajk Kobiet. Policja użyła gazu wobec protestujących na placu Powstańców

18.11.2020 22:16
Koronawirus w Polsce, 18 listopada
fot. PAP

Policja wobec protestujących pod siedzibą TVP na placu Powstańców Warszawy w stolicy użyła gazu pieprzowego. Strajk Kobiet w środę rozpoczął się przed Sejmem. O godzinie 20 protestujący zgromadzili się pod siedzibą TVP. Dostęp do gmachu zablokowała policja. 18 listopada badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 19 883 osób. Zmarło 603 chorych - najwięcej od początku epidemii.

Koronawirus w Polsce 18 listopada

Koronawirus w Polsce. Od kilku dni notujemy spadek liczby zakażonych - we wtorek  Ministerstwo Zdrowia informowało o 19 tysiącach nowych przypadków. Wciąż utrzymuje się jednak wysoka liczba ofiar - tylko ostatniej doby zmarło ponad 350 ciężko chorych, albo na Covid-19, albo wskutek chorób współistniejących.

Profesor Włodzimierz Gut zapewnił dziś w rozmowie z PAP, że spadek zakażeń jest skutkiem obostrzeń, które rząd wprowadził na początku listopada. Wirusolog zalecił ich utrzymanie, co najmniej do 29 listopada. Uspokoił, że spadek liczby testów przed tygodniem jest skutkiem mniejszej liczby ich zleceń ze strony lekarzy rodzinnych (POZ). 

Na forum międzynarodowym trwają dyskusje wokół weta Polski i Węgier na forum unijnym. Oba kraje potępiły zapis o mechanizmie uzależniającym wypłaty środków od przestrzegania praworządności. Podobnego dylematu nie mieli pozostali członkowie wspólnoty (25).

RadioZET.pl