Zamknij

Odszkodowanie dla Tomasza Komendy. Ćwiąkalski podał kwotę

Redakcja
11.09.2018 13:56
Tomasz Komenda
fot. Jan BIELECKI/East News

18 milionów złotych odszkodowania od Skarbu Państwa będzie domagał się Tomasz Komenda za 18 lat niesłusznie spędzone w więzieniu – zapowiedział Zbigniew Ćwiąkalski. – Byłem traktowany jak bestia – mówi Komenda. Wniosek zostanie złożony do końca roku.

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Tomasza Komendę skazano prawomocnie za zabójstwo, do którego doszło 31 grudnia 1996 r. Odsiadywał on wyrok 25 lat więzienia w Zakładzie Karnym w Strzelinie.

W marcu został przez sąd penitencjarny przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu warunkowo zwolniony z odbywania kary i wyszedł na wolność po 18 latach pozbawienia wolności. Według prokuratury, która zgromadziła nowe dowody w tej sprawie, mężczyzna nie popełnił zbrodni, za którą został skazany.

Z prośbą o ponowne zajęcie się sprawą Komendy do  ministra sprawiedliwości-Prokuratora Generalnego zwrócili się w zeszłym roku rodzice ofiary – Małgorzaty K. Śledztwo zostało wznowione w 2017 r.

Tomasz Komenda niewinny 

16 maja br. Sąd Najwyższy uniewinnił w środę Tomasza Komendę, skazanego prawomocnie w 2004 roku za zabójstwo i zgwałcenie 15-latki. Komenda po ogłoszeniu orzeczenie nie krył ogromnych emocji.

Zobacz także

Wniosek o wznowienie postępowania ws. mężczyzny do SN złożyła prokuratura, która uznała, że nie popełnił on tej zbrodni.

RadioZET.pl/DG