Tymoteusz Szydło nie został ojcem. Adwokat księdza wydał oświadczenie

22.10.2019 21:45
Tymoteusz Szydło, syn Beaty Szydło
fot. Anna Kaczmarz/Dziennik Polski/Polska Press/East News

Tymoteusz Szydło, syn Beaty Szydło, od dwóch miesięcy przebywa na bezterminowym urlopie. Nagłe zniknięcie księdza Tymoteusza wywołało falę spekulacji. Plotkom, a szczególnie tym, jakoby Tymoteusz Szydło został ojcem, stanowczo zaprzeczył we wtorek adwokat rodziny. Publikujemy oświadczenie przesłane redakcji Radia ZET.

Tymoteusz Szydło, syn europosłanki PiS Beaty Szydło, na medialnym świeczniku jest od dwóch lat. Zainteresowanie księdzem Tymoteuszem wzrosło, gdy ten wziął bezterminowy urlop, a od dwóch miesięcy nie jest już widywany przez parafian.

W sieci od wielu tygodni huczy od plotek. We wrześniu synowie Beaty Szydło, Tymoteusz i Błażej, a także synowa europosłanki PiS, wystosowali do mediów oświadczenie i za pośrednictwem swojego prawnika zaapelowali o niekomentowanie ich życia prywatnego.

Zobacz także

Adwokat rodziny Beaty Szydło zaprzecza, by jej syn Tymoteusz miał dziecko

We wtorek redakcja Radia ZET otrzymała kolejne oświadczenie. Jak przekazał w nim prawnik rodziny Tymoteusza Szydło, Maciej Zaborowski, wszystkie pojawiające się w ostatnich dniach doniesienia są nieprawdziwe i zniesławiające.

W szczególności całkowicie nieprawdziwa jest informacja, że ksiądz Tymoteusz został ojcem. Dodać należy, że powód urlopu ma charakter prywatny i nie będzie komentowany publicznie. Wyrażamy głęboką nadzieję, że zostanie to uszanowane

– napisał adwokat Maciej Zaborowski w przesłanym Radiu ZET oświadczeniu.

Pełnomocnik synów Beaty Szydło podkreślił przy tym, że „w stosunku do wszystkich osób oraz podmiotów rozpowszechniających dalej powyższe kłamstwa niezwłocznie kierowane będą do sądów prywatne akty oskarżenia oraz powództwa cywilne o ochronę dóbr osobistych”.

Zobacz także

Zobacz także

RadioZET.pl