Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pijana matka kopała miesięczne dziecko. Prokuratura: Chciała zabić

11.02.2019 17:01
xxx wiadomosci

Zarzut usiłowania zabójstwa miesięcznego dziecka postawiła wrocławska prokuratura 34-letniej kobiecie – matce dziecka. Podejrzana będąc pod wpływem alkoholu rzuciła dziecko na ulicę i je kopnęła. Niemowlaka odebrali jej przechodnie.

Pijana matka kopała miesięczne dziecko. Prokuratura: Chciała zabić fot. Shutterstock

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia doszło w sobotę na jednej z ulic Wrocławia. Jak ustaliła prokuratura, kobieta rzuciła swoje miesięczne dziecko na ziemię i je kopnęła. Dziecko odebrali jej przechodnie, którzy wezwali też policję.

Niemowlak jest pod opieką lekarzy. Kobieta miała ponad promil alkoholu w organizmie. O sprawie pisaliśmy już na radiozet.pl

Pijana matka pobiła niemowlaka 

Jak powiedział rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Małgorzata Klaus, w poniedziałek prokurator postawił kobiecie zarzut usiłowania zabójstwa.

- Podejrzana nie przyznała się do zarzutu, ale przyznała się do tego, że rzuciła dziecko na ziemię i je kopnęła. Tłumaczyła, że pokłóciła się z konkubentem - powiedziała prokurator.

Prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowania 34-latki. Kobiecie grozi nawet dożywocie. Po sprawdzeniu danych kobiety okazało się, że jest ona poszukiwana za kradzieże.

RadioZET.pl/PAP/DG 

Oceń