Zamknij

Wypadek autobusu z uchodźcami. Wśród rannych 4 dzieci

03.03.2022 09:59
Wypadek autokaru z uchodźcami
fot. KWP Lublin

Wypadek autobusu przewożącego ukraińskich uchodźców. W miejscowości Kolonia Siedliszczki (woj. lubelskie) pojazd zjechał z drogi, wpadł na pobocze i przewrócił się na bok. Do szpitala trafiło 4 dzieci i jedna osoba dorosła.

Ukraińcy, którzy uciekają przed trwającą od tygodnia wojną z Rosją, zostali ranni w wypadku autobusu na drodze krajowej nr 17 niedaleko Lublina. Jak podał serwis TVN24.pl, w czwartek ok. godz. 6:30 autobus z uchodźcami miał wypadek. 

"Autobus z ukraińskimi pasażerami jadąc od Hrebennego w kierunku Warszawy, nagle zjechał z drogi, wjechał do rowu i przewrócił się na bok" - podała w komunikacie lubelska policja. Pojazdem podróżowały 73 osoby, w tym dwóch kierowców. 

Wypadek autobusu z uchodźcami z Ukrainy

Do tej pory służby poinformowały o 5 rannych - 4 dzieciach i jednej osobie dorosłej. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. "Policjanci ustalili, że kierujący autobusem 47-latek był trzeźwy. Na czas prowadzonych czynności wprowadzono ruch wahadłowy. Na miejsce zdarzenia zostały podstawione dwa autobusy, w tym policyjny z Warszawy. Funkcjonariusze pomogli pasażerom przesiąść się do pojazdów" - podała lubelska policja.

Według danych resortu spraw wewnętrznych i administracji w ciągu tygodnia schronienie w Polsce znalazło ponad 575 tys. uchodźców z Ukrainy. Tylko w środę odprawiono na granicy aż 95 tys. osób.

RadioZET.pl/TVN24.pl

C