Zamknij

Jest zwiastun ''Zabawy w chowanego''. T. Sekielski w piątek Gościem Radia ZET

14.05.2020 13:10
Zabawa w chowanego
fot. Kadr z filmu Zabawa w chowanego

Nieco ponad rok po premierze „Tylko nie mów nikomu” w sieci pojawi się kolejny film braci Sekielskich obnażający grzechy polskich duchownych. Zwiastun dokumentu opowiadającego o pedofilii w Kościele „Zabawa w chowanego” jest już do obejrzenia w internecie, a sam Tomasz Sekielski będzie Gościem Radia ZET w piątek 15 maja. Na rozmowę Beaty Lubeckiej zapraszamy od godziny 8.02.

„Zabawa w chowanego”, kolejny film braci Tomasza i Marka Sekielskich, podobnie jak "Tylko nie mów nikomu" poruszy temat pedofilii w Kościele katolickim. Niemal 1,5-godzinny dokument również został sfinansowany z wpłat internautów. Jak mówił sam Tomasz Sekielski, to film zupełnie inaczej opowiedziany.

- Są oczywiście łzy i emocje. Gdyby film przeszedł bez echa byłbym zdziwiony, wydaje mi się, że opisuje pewne mechanizmy, konkretne osoby i problemy – mówił niedawno w "Sekielski Sunday Night Live" na Facebooku.

„Zabawa w chowanego” braci Sekielskich

Premiera dokumentu „Zabawa w chowanego” była kilkukrotnie przekładana. Początkowo film miał trafić do sieci w listopadzie 2019 roku, potem emisję przełożono na styczeń 2020 roku, później na koniec marca. Te plany pokrzyżowała jednak epidemia COVID-19. Sekielscy czekali na odpowiedni moment.

O ostatecznej dacie premiery Tomasz Sekielski poinformował widzów w maju. Wiemy już, że „Zabawę w chowanego” obejrzymy 16 maja. Film będzie dostępny za darmo o godzinie 10:00 w serwisie Youtube. Zwiastun bracia Sekielscy opublikowali trzy dni przed premierą.

Przypomnijmy, że poprzedni dokument Sekielskich o pedofilii w Kościele, "Tylko nie mów nikomu", bił rekordy popularności i wywołał żywą dyskusję publiczną. Rok po premierze film ma już ponad 23 mln wyświetleń. Sekielscy już wtedy zapowiedzieli, że to nie koniec. Oprócz „Zabawy w chowanego” planowany jest jeszcze jeden dokument w tym temacie. Sekielscy będą gromadzić materiał już poza granicami Polski, zamierzają badać zaangażowanie Watykanu w walkę z czynami pedofilskimi. Na trzeci film o przestępstwach seksualnych duchownych Sekielscy potrzebują 1 mln zł.

Zobacz także

RadioZET.pl