Zamknij

Policjanci handlowali narkotykami? Prokuratura postawiła zrzuty

Redakcja
10.01.2019 12:50
policjanci narkotyki
fot. GERARD/REPORTER

Funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Policji na polecenie Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze zatrzymali dwóch funkcjonariuszy z Bogatyni i Zgorzelca oraz jednego emerytowanego mundurowego – donosi Onet. Wszyscy usłyszeli zarzuty dotyczące m.in. udziału w zorganizowanych grupach przestępczych zajmujących się produkcją i handlem narkotykami.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do zatrzymania emerytowanego policjanta oraz dwóch innych funkcjonariuszy ze Zgorzelca i Bogatyni doszło we wtorek. Policjanci byli – zdaniem śledczych – uwikłani w proceder sprzed 10 lat.

Wszyscy podejrzewani są też o przyjmowanie łapówek. „Dwóm funkcjonariuszom zarzucono przyjmowanie korzyści majątkowych w łącznej kwocie przekraczającej 400 tys. zł. Innemu zatrzymanemu zarzucono m.in. udział w pobiciu” – poinformował w rozmowie z Onetem rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Tomasz Czułowski.

Zobacz także

Policjantom grozi 20 lat wiezienia

Z ustaleń śledczych wynika, że do wszystkich przestępstw dochodziło w latach od 2007 do 2017. Oskarżeni nie przyznali się do stawianych im zarzutów.

Jeleniogórska prokuratura skierowała do sądu wnioski o ich tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące. Mężczyznom grozi do 20 lat więzienia.

Zobacz także

RadioZET.pl/Onet/MK