Zamknij

W autobusie wybuchła bomba. Zginęło co najmniej 7 osób

23.01.2022 10:01
Wybuch bomy w autobusie w Afganistanie
fot. Hamza Azhar Salam Twitter

W eksplozji bomby przylepnej, do jakiej doszło w sobotę wieczór w mieście Herat na zachodzie Afganistanu, zginęło 7 osób - podała afgańska agencja prasowa Bakhtar. Celem ataku był mikrobus sieci Townace przewożący pasażerów w handlowej dzielnicy Hadżi Abbas.

Afganistan. Wybuch bomby w małym autobusie w mieście Herat. Wśród ofiar są cztery kobiety. Liczba rannych sięga dziesięciu, ale stan niektórych osób jest krytyczny - poinformował Mohammad Aref Dżalali, ordynator szpitala publicznego w Heracie.

W jego ocenie liczba ofiar śmiertelnych może jeszcze wzrosnąć. Dyrektor biura informacji, promocji i kultury w Heracie, Mawlana Naeem al-Haq Haqqani przekazał, że do eksplozji doszło o godz. 18:30 czasu miejscowego w sobotę 21 stycznia (godz. 21:30 w Polsce).

Afganistan. Wybuch bomby w małym autobusie. Zginęło wiele osób

Jak podkreślił Haggani, żadne z ugrupowań militarnych nie przypisało sobie autorstwa sobotniego ataku, ale policja "jest już na tropie zamachowców".

W 800-tysięcznym Heracie, podobnie jak w całym Afganistanie, resorty siłowe, w tym - policja, znajdują się pod kontrolą talibów, którzy przejęli władzę w Afganistanie w sierpniu 2021 roku po wycofaniu się wojsk amerykańskich. Mimo rządów twardej ręki, jakie zaprowadzili konserwatywni i wywodzący się z prowincji nowi władcy kraju, wciąż dochodzi tam do aktów terroru.

RadioZET.pl/PAP

C