Zamknij

Hong Kong: W trakcie protestu podpalono manifestanta [DRASTYCZNE WIDEO]

11.11.2019 16:17
Podpalenie Hong Kong
fot. screen Twitter Hu Xijin

Starcia protestujących z siłami rządowymi przybierają coraz bardziej brutalną formę. Po serii postrzeleń i ataku nożem doszło dziś do podpalenia człowieka. Koszmarne zdarzenie nagrał jeden z uczestników. Nagranie tylko dla ludzi o mocnych nerwach.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Protesty w Hong-Kongu wymykają się spod kontroli władz wyspy. Przemoc przybiera coraz bardziej okrutne formy. Nie tylko w relacji protestanci – siły policyjne.

Zobacz także

Podczas starcia mieszkańców popierających i krytykujących protesty doszło do podpalenia mężczyzny. Jeden z uczestników zajścia polał innego cieczą łatwopalną, a następnie podpalił. Zdarzenie nagrał obserwator zajścia.  

Dzięki pomocy postronnym poszkodowany przeżył walkę z ogniem. Trafił z poparzeniami całego ciała do szpitala. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Zobacz także

Tego samego dnia doszło do – kolejnego już w trakcie protestów – postrzelenia. Policjant pociągnął za spust broni w kierunku jednego ze studentów. Jego stan jest poważny.

Kilka dni temu w wyniku ataku nożownika w Hong Kongu ranne zostały cztery osoby. Media relacjonowały, że do ataku w centrum handlowym doszło również na tle „politycznym”.

RadioZET.pl/PAP/Twitter