Zamknij

Wybuch samochodu pułapki. Co najmniej 11 ofiar

Redakcja
29.08.2018 11:48
Wybuch samochodu pułapki. Co najmniej 11 ofiar
fot. Shutterstock

Co najmniej 11 osób zginęło, a około 20 zostało rannych w środę w samobójczym zamachu bombowym z wykorzystaniem samochodu pułapki na punkcie kontrolnym w dystrykcie al-Kaim w prowincji al-Anbar na zachodzie Iraku – poinformowała miejscowa policja.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Niektóre źródła w siłach bezpieczeństwa Iraku twierdzą, że w ataku śmierć poniosło sześć osób.

Gdy na punkcie kontrolnym eksplodował samochód wypełniony ładunkami wybuchowymi, przebywali tam żołnierze i członkowie prorządowych milicji. W ataku zginęło co najmniej trzech cywilów; wśród rannych również są cywile.

Zobacz także

Cytowany przez agencję Reutera przedstawiciel lokalnych władz podkreślił, że bilans ofiar śmiertelnych może wzrosnąć, ponieważ niektóre z osób rannych są w stanie krytycznym.

Na razie do zamachu nie przyznała się żadna organizacja. Agencja Reutera podkreśla jednak, że w rejonie tym działają bojownicy Państwa Islamskiego (IS).

W grudniu 2017 roku irackie władze ogłosiły militarne zwycięstwo nad dżihadystycznym IS. Kontrolę nad al-Kaim siły rządowe przejęły w listopadzie 2017 roku – były to jedne z ostatnich terytoriów odebranych Państwu Islamskiemu. Od tego czasu część bojowników IS ukrywa się przy granicy z Syrią i na pustynnych obszarach Iraku, gdzie dokonuje porwań i zamachów. 

RadioZet.pl/PAP/bm