"Liczne aresztowania wojskowych w Moskwie". Elitarne jednostki na ulicach stolicy Rosji

08.10.2022 18:21

W Moskwie rozpoczęły się "liczne aresztowania wojskowych" – podał ukraiński wywiad wojskowy HUR w sobotę po południu. Informację przytaczają media ukraińskie, zaznaczając jednak, że w rosyjskich mediach niezależnych nie ma takich doniesień.

Aresztowania wojskowych w Moskwie? Nowe doniesienia wywiadu
fot. Defence intelligence of Ukraine/Twitter

Rosja dławi możliwy bunt w armii? Według wywiadu wojskowego Ukrainy w centrum Moskwy wstrzymano w sobotę 8 października ruch samochodowy, a "w miasto wyruszyły pododdziały dywizji operacyjnego przeznaczenia im. Dzierżyńskiego - elity Rosgwardii" oraz policja.

Wywiad utrzymuje, że "wiadomo o licznych aresztowaniach, zatrzymaniach", a jednostki wojskowe wokół Moskwy są postawione w stan gotowości.

Masowe aresztowania wojskowych w Moskwie? Kreml tłumi bunt w armii?

Taką informację podało konto wywiadu wojskowego Ukrainy w mediach społecznościowych. Media ukraińskie przytaczają te informacje, zaznaczając jednocześnie, że nie zostały one – jak dotąd – potwierdzone przez inne źródła, np. przez rosyjskie media niezależne.

Informacjom o paraliżu komunikacyjnym w stolicy Rosji zaprzeczyła natomiast korespondentka włoskiego "La Repubblica" Rosalba Castelletti. "Ruch jest całkiem normalny. Nie ma wojskowych. To zwyczajny sobotni wieczór w Moskwie" - przekazała na Twitterze.

loader

RadioZET.pl/Wywiad wojskowy Ukrainy - Twitter