Zamknij

"Kondolencje nie wystarczą". Szok po tragicznej śmierci 29-letniej Pauliny

03.01.2022 15:05
Polka zamordowana na Malcie. Mieszkańcy ustawiają znicze
fot. Facebook/ The Malta Police Force

Tragiczna śmierć 29-letniej Pauliny na Malcie zszokowała mieszkańców wyspiarskiego państwa. Miłośniczka zwierząt została najprawdopodobniej brutalnie zamordowana na promenadzie w mieście Sliema. W miejscu odnalezienia zwłok Polki mieszkańcy zapalają znicze.

Paulina, Polka zamordowana na Malcie, mieszkała w tym państwie od kilku lat. Ciało 29-latki odnalazł w niedzielę 2 stycznia na promenadzie w mieście Sliema przechodzący nią o poranku przechodzień.

Służby zatrzymały w sprawie podejrzanego o zabójstwo 20-letniego obywatela Malty. Jak poinformował serwis Times of Malta, domniemany zabójca trafił do szpitala psychiatrycznego.

Polka zamordowana na Malcie. Pochodziła z Wielkopolski

Podejrzany został zatrzymany przed pobliskim kościołem po tym, jak podszedł do ołtarza, i zaczął przewracać krzesła oraz mównicę. Świadkowie przekazali, że mówił o zbrodni, której dokonał. Według lokalnych mediów przed dwoma laty starał się o licencję ochroniarza.

Serwis maltański podał też, powołując się na "źródła zbliżone do śledztwa", że Polka i podejrzany o jej zabójstwo nie znali się wcześniej. Serwis Tuwroclaw.com wspomniał z kolei, że Paulina mieszkała na Malcie od trzech lat. Wskazał, że Polka pochodziła z Ostrowa Wielkopolskiego, a studiowała na Uniwersytecie Wrocławskim. Gdy zamieszkała w Sliemie, opiekowała się bezdomnymi kotami. Dokarmiała je również w lokalnym Ogrodzie Niepodległości. Kobieta publikowała w mediach społecznościowych entuzjastyczne teksty na temat Malty, państwa, do którego wyemigrowała.

Polkę pożegnali miłośnicy zwierząt z maltańskiej organizacji pozarządowej. "Nasze serca są złamane po śmierci cudownej pani, która wczoraj rano została pogwałcona seksualnie i brutalnie zabita, gdy była w ogrodzie w Sliema. Dokarmiała tam gromadę kotów […] Spoczywaj w spokoju Paula, dość wycierpiałaś" – napisała na Facebooku organizacja pozarządowa AAAMalta, zajmująca się bezdomnymi zwierzętami.

"Nie wystarczy złożyć kondolencje i pisać o spoczynku w spokoju dla duszy, która została brutalnie zamordowana w Sliemie" - napisał na Facebooku jeden z mieszkańców Sliemy, dołączając zdjęcie zniczy ustawionych ku pamięci zamordowanej Polki.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Facebook/Times of Malta

C