Oceń
Tragiczna śmierć 29-letniej Pauliny na Malcie zszokowała mieszkańców wyspiarskiego państwa. Miłośniczka zwierząt została najprawdopodobniej brutalnie zamordowana na promenadzie w mieście Sliema. W miejscu odnalezienia zwłok Polki mieszkańcy zapalają znicze.
Paulina, Polka zamordowana na Malcie, mieszkała w tym państwie od kilku lat. Ciało 29-latki odnalazł w niedzielę 2 stycznia na promenadzie w mieście Sliema przechodzący nią o poranku przechodzień.
Służby zatrzymały w sprawie podejrzanego o zabójstwo 20-letniego obywatela Malty. Jak poinformował serwis Times of Malta, domniemany zabójca trafił do szpitala psychiatrycznego.
Polka zamordowana na Malcie. Pochodziła z Wielkopolski
Podejrzany został zatrzymany przed pobliskim kościołem po tym, jak podszedł do ołtarza, i zaczął przewracać krzesła oraz mównicę. Świadkowie przekazali, że mówił o zbrodni, której dokonał. Według lokalnych mediów przed dwoma laty starał się o licencję ochroniarza.
Serwis maltański podał też, powołując się na "źródła zbliżone do śledztwa", że Polka i podejrzany o jej zabójstwo nie znali się wcześniej. Serwis Tuwroclaw.com wspomniał z kolei, że Paulina mieszkała na Malcie od trzech lat. Wskazał, że Polka pochodziła z Ostrowa Wielkopolskiego, a studiowała na Uniwersytecie Wrocławskim. Gdy zamieszkała w Sliemie, opiekowała się bezdomnymi kotami. Dokarmiała je również w lokalnym Ogrodzie Niepodległości. Kobieta publikowała w mediach społecznościowych entuzjastyczne teksty na temat Malty, państwa, do którego wyemigrowała.
Polkę pożegnali miłośnicy zwierząt z maltańskiej organizacji pozarządowej. "Nasze serca są złamane po śmierci cudownej pani, która wczoraj rano została pogwałcona seksualnie i brutalnie zabita, gdy była w ogrodzie w Sliema. Dokarmiała tam gromadę kotów […] Spoczywaj w spokoju Paula, dość wycierpiałaś" – napisała na Facebooku organizacja pozarządowa AAAMalta, zajmująca się bezdomnymi zwierzętami.
"Nie wystarczy złożyć kondolencje i pisać o spoczynku w spokoju dla duszy, która została brutalnie zamordowana w Sliemie" - napisał na Facebooku jeden z mieszkańców Sliemy, dołączając zdjęcie zniczy ustawionych ku pamięci zamordowanej Polki.
RadioZET.pl/Facebook/Times of Malta
Oceń artykuł