Zamknij

Tragiczny bilans pożaru lasów w Portugalii [FOTO]

Redakcja
18.06.2017 08:52
Tragiczny bilans pożaru lasów w Portugalii [FOTO]
fot. Twitter

Pożary lasów w regionie Leiria w Portugalii, które nasiliły się w sobotę, pochłonęły 24 ofiary śmiertelne – podały władze. Trzy osoby uległy zaczadzeniu. Zwęglone ciała 16 osób znaleziono zaś w samochodach, które nie zdołały wydostać się z pierścienia ognia.

Zobacz także

- Liczba ofiar może jeszcze wzrosnąć. Stoimy w obliczu potwornej tragedii – powiedział premier Portugalii Antonio Costa.

Premier wygłosił swe oświadczenie w nocy z soboty na niedzielę sprzed siedziby obrony cywilnej pod Lizboną. Zgodnie z udzielonymi przez niego informacjami bilans ofiar wzrósł. Władze podawały wcześniej, że pożary lasów, które nasiliły się w sobotę, pochłonęły 19 ofiar śmiertelnych.

Wszystkie ofiary to cywile – powiedział dziennikarzom podczas konferencji prasowej zwołanej w sobotę wieczorem sekretarz stanu w ministerstwie ds. administracji wewnętrznej, Jorge Gomes. Jak podał około 20 osób jest rannych. Odwieziono je do szpitala.

- Samochody, które znalazły się na drodze łączącej Figueiro dos Vinhos z Castanheira de Pera nie zdołały wyrwać się z okrążenia. W spalonych maszynach znaleziono 16 zwęglonych ciał – zaznaczył Gomes. Pozostałe osoby udusiły się od nadmiaru dymu.

Zobacz także

Do pożarów doszło w dystrykcie Leiria leżącym w portugalskim regionie Centrum.

RadioZET.pl/PAP/DG