Zamknij

Pies tygodniami pilnował spalonego domu w Kalifornii

Redakcja
09.12.2018 13:21

W pobliżu jednego ze spalonych domów w hrabstwie Butte w północnej Kalifornii znaleziono psa, który przez kilka tygodni pilnował zgliszczy budynku. Odnaleźli go właściciele, którzy po ugaszeniu okolicznych pożarów wrócili sprawdzić co stało się z ich domem. 

USA. Pies tygodniami pilnował spalonego domu w Kalifornii
fot. K9 Paw Print Rescue/Facebook

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Jak podała kalifornijska gazeta "The Press Democrat", o wzruszającej historii psa Madisona poinformowała organizacja pomagająca zwierzętom K9 Paw Print Rescue.

Właściciele golden retrievera przed miesiącem musieli uciekać ze swojego domu w hrabstwie Butte w północnej Kalifornii. Powodem był szalejący pożar (Camp Fire), który był największym i najbardziej tragicznym w historii tego amerykańskiego stanu. Ogień zabił 85 osób i zniszczył 14 tys. domów.

Zobacz także

Po kilku tygodniach rodzina mieszkająca w zniszczonym budynku otrzymała zgodę na wjazd na teren strawiony przez pożar. Jak podała organizacja, właściciele psa modlili się i mieli wielką nadzieję, że Madison nie zginął w pożarze i uda się go odnaleźć.

Na miejscu okazało się, że golden retriever czuwał przy zgliszczach domu i nie oddalał się z tej okolicy. Wcześniej wodę oraz jedzenie dla psa przywoziła Shayla Sullivan z K9 Paw Print Rescue.

Opisując historię pas podkreśliła, że zwierzę nie oddalało się od okolicy i pilnowało spalonego domu. Nie przegoniła go nawet burza, która wystąpiła po tragicznych pożarach. 

Poruszające zdjęcie. Pies Busha seniora czuwa przy trumnie swego pana

RadioZET.pl/The Press Democrat/PTD