Zamknij

Niemiecki portal znów pisze o polskich obozach zagłady. Jest reakcja

Redakcja
14.06.2017 22:07
Niemiecki portal znów pisze o polskich obozach zagłady. Jest reakcja
fot. Youtube

Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą – pisał kiedyś pewien niemiecki minister, którego nasi zachodni sąsiedzi woleliby nie pamiętać. Być może ten znany zwrot był inspiracją autora tekstu w „Badische Zeitung”, który napisał o „polskim obozie zagłady w Sobiborze”. Trudno zliczyć, który to już raz podobna sytuacja ma miejsce.

Zagłosuj

Interesujesz się historia Polski?

Liczba głosów:

Popularny we Freiburgu dziennik "Badische Zeitung" w artykule na temat historii wspomniał o obozie zagłady w Sobiborze. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby autor nie użył zwrotu „polnisches Vernichtungslager”, czyli „polski obóz zagłady”.

Interwencja konsulatu

Polski konsulat zapowiedział interwencję w tej sprawie. Po tym, jak setki polskich internautów zaczęło pisać do redakcji zapytania o tę sprawę, akapit o Sobiborze został usunięty, a pod tekstem pojawiły się przeprosiny.

Przeprosiny i korekta

Trudno zliczyć, który to już raz, gdy w niemieckich mediach pojawia się informacja o „polskich obozach zagłady”. – Pisanie o polskim obozie dzisiaj, kiedy obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady jest dla Polaków wyjątkowo przykre – komentowała Anna Wawrzyszko, wiceprzewodnicząca Związku Polaków w Niemczech.

Zobacz także

RadioZET.pl/Badische Zeitung/Wykop.pl/strz