Obserwuj w Google News

Tradycyjnej kolędy nie będzie. Ksiądz wysłał wiernym gotowy blankiet bankowy

2 min. czytania
21.12.2020 13:57
Zareaguj Reakcja

Kolęda 2020/21 nie odbędzie się w tradycyjnej formie w związku z epidemią koronawirusa. Są jednak miejsca, gdzie księża znaleźli "wyjście" z tej sytuacji. Ksiądz z parafii pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Godzikowicach na Dolnym Śląsku wysłał do wiernych listy zawierające gotowy blankiet bankowy.

kolęda 2020
fot. MONKPRESS /East News

Kolęda 2020/2021 nie będzie wyglądać tak, jak do tej pory. Pandemia koronawirusa wymusiła na parafiach zawieszenie lub odwołanie tradycyjnych wizyt duszpasterskich. Jak się jednak okazuje, są w Polsce miejsca, w których księża znaleźli "rozwiązania" na trudne czasy.

Jak informuje portal "TuOlawa.pl", ksiądz z parafii pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Godzikowicach na Dolnym Śląsku wysłał do wiernych specjalne listy w związku ze zbliżającą się kolędą. Jak się dowiadujemy, ksiądz zaprosił wiernych do kościoła na kolędę w mniejszych grupach, a tym, którzy nie będą mogli uczestniczyć w "mszy świętej kolędowej", dał możliwość innego wsparcia.

Kolęda 2020/2021 w innej formie. Ksiądz wysłał wiernym blankiet bankowy

O jakie wsparcie chodzi? "TuOlawa.pl" informuje, że duchowny zachęcił "pragnących pomóc w utrzymaniu parafii i księdza" do wpłat na konto bankowe. Jak zaznaczył – do listu dołączył gotowy blankiet bankowy.

Ksiądz po kolędzie odwiedzi domowników? Episkopat zadecydował

To jednak nie pierwszy taki przypadek w ostatnim czasie. Proboszcz parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Witoszowie Dolnym koło Świdnicy poinformował, że nie zrezygnuje z wizyt duszpasterskich. Wierni otrzymali już specjalny list, w którym znaleźć mogli m.in. dwie koperty na datki.

Wiele osób poszukuje w sieci informacji na temat tego, czy w 2020/2021 odbędzie się kolęda. Wątpliwości w tej sprawie wynikają oczywiście z faktu trwającej pandemii koronawirusa w Polsce i na świecie, a wraz z nią wprowadzeniu licznych obostrzeń.  

Jak poinformował Rzecznik Episkopatu Polski, ks. Leszek Gęsiak, nie ma ogólnopolskich wytycznych. W niektórych diecezjach wizyta duszpasterska została odwołana, w innych przeniesiona na późniejszy czas, a w jeszcze innych zamiast tradycyjnych odwiedzin księdza w domach odbędą się msze św. dla parafian w kościele.

RadioZET.pl/ TuOlawa.pl/ NaTemat.pl