Obserwuj w Google News

16-letni Filip nie żyje. Tragiczny finał poszukiwań nastolatka

1 min. czytania
22.10.2022 12:14
Zareaguj Reakcja

Nie żyje 16-letni Filip, który zaginął w środę 19 października w Obornikach, niedaleko Poznania. Po wielu godzinach poszukiwań jego ciało odnaleziono przy maszcie telekomunikacyjnym.

16-letni Filip nie żyje. Policja znalazła ciało zaginionego
fot. Facebook.com/screen

16-letni Filip nie żyje. Nastolatek zaginął w środę, gdy nie dotarł po szkole na spotkanie z mamą. Tego samego dnia rodzina chłopca zgłosiła zaginięcie policji.

Izabela Leśnik, rzeczniczka prasowa policji w Obornikach, przekazała w piątek 21 października "Faktowi", że wieczorem służby potwierdziły odnalezienie ciała 16-letniego Filipa.

Redakcja poleca

16-letni Filip nie żyje. Prześladowali go rówieśnicy?

- Po okazaniu (ciała, przyp.) rodzinie potwierdziło się, że to zaginiony mieszkaniec Obornik – powiedziała dziennikowi policjantka. Dodała, że w sprawie wszczęte zostanie śledztwo prokuratury, które wskaże dokładne okoliczności i przyczyny tragedii.

"Fakt" podał, że mieszkańcy miasta wskazywali, iż 16-latek był przed śmiercią ofiarą prześladowania ze strony grupki rówieśników ze szkoły. "Nastolatkowie mieli się z niego naśmiewać, nękać go. Jak przekazała rzeczniczka policji w Obornikach, funkcjonariusze nie otrzymali wcześniej takiego zgłoszenia, jednak z pewnością będzie to jednym z wątków badanych przez śledczych" - czytamy.

W poszukiwaniu nastolatka brały udział jednostki OSP Uścikowo, Nieczajna i Chrustowo oraz PSP Oborniki i Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Fakt.pl