Obserwuj w Google News

Pijany ojciec potrącił swoją 15-miesięczną córkę. Jest decyzja sądu

Mateusz Stelmaszczyk
2 min. czytania
20.09.2023 19:51
Zareaguj Reakcja

W środę sąd zdecydował o objęciu tymczasowym aresztem 36-latka, który w niedzielę w Gnieźnie (woj. wielkopolskie), będąc pod wpływem alkoholu, potrącił swoją 15-miesięczną córkę. Mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Gniezno. Potrącił 15-miesięczną córkę
fot. Bartlomiej Magierowski/East News

W niedzielę wieczorem przy ul. Słowackiego w Gnieźnie nietrzeźwy 36-latek przeparkowując samochód potrącił swoją 15-miesięczną córkę, która nagle znalazła się za jego pojazdem. Dziecko zostało zabrane śmigłowcem LPR do poznańskiego szpitala. Zatrzymany mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policja podała, że 36-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Ojciec potrącił 15-miesięczną córkę. Jest decyzja sądu

Zastępca prokuratora rejonowego w Gnieźnie prok. Radosław Krawczyk przekazał w środę PAP, że mężczyźnie przedstawiono zarzuty dotyczące kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu i spowodowania wypadku, w wyniku którego poszkodowana odniosła ciężkie obrażenia. Podejrzany przyznał się do stawianych mu zarzutów. W środę sąd - na wniosek śledczych - tymczasowo aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

Redakcja poleca

Prokurator wskazał, że w chwili wypadku mężczyzna miał około 2,3 promila alkoholu w organizmie. 36-latek potrącił córkę w czasie przestawiania samochodu na parkingu. - Nie zauważył tego dziecka i najechał na nie - zaznaczył prok. Krawczyk.

Prokurator wskazał, że początkowo, ze względu na odniesione obrażenia, dziewczynka wymagała mechanicznej wentylacji płuc. - Ale na razie mamy informację, że jej stan jest stabilny - dodał.

Nie przegap