Obserwuj w Google News

Żałoba po śmierci cenionego policjanta. "Odczuwamy wielki smutek i pustkę"

2 min. czytania
14.04.2023 06:54
Zareaguj Reakcja

Starszy aspirant Mariusz Wąsowicz był Zastępcą Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego zielonogórskiej komendy. O jego śmierci poinformowano na stronie lubuskiej policji. “Był serdecznym i uczynnym kolegą, nigdy nie odmówił pomocy i sam uczestniczył wielu policyjnych działaniach” - czytamy. Wąsowicz służy w policji prawie 15 lat. Miał żonę i córkę.

Mariusz Wąsowicz
fot. Lubuska Policja

Mariusz Wąsowicz rozpoczął służbę w lipcu 2008 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Łobzie w województwie zachodniopomorskim. W 2009 roku przeniósł się do Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, gdzie służył początkowo w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym. W 2013 roku dołączył do Zespołu Zarządzania Kryzysowego i Operacji Policyjnych Wydziału Sztab Policji i Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. 1 czerwca 2020 roku został mianowany na stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego zielonogórskiej komendy. Ukończył Bezpieczeństwo Narodowe na Uniwersytecie Zielonogórskim. 

“Był serdecznym i uczynnym kolegą, nigdy nie odmówił pomocy i sam uczestniczył wielu policyjnych działaniach. Można było wielokrotnie spotkać Mariusza podczas zabezpieczania imprez masowych, a następnie - podczas służby w ruchu drogowym - w działaniach na drogach zielonogórskiego powiatu” - przekazała podinspektor Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Redakcja poleca

Mariusz Wąsowicz nie żyje

Barska dodała, że Mariusz Wąsowicz pozostawił pogrążone w żałobie żonę oraz córkę. “Również my, lubuscy policjanci - koleżanki i koledzy Mariusza odczuwamy wielki smutek i pustkę po stracie serdecznego przyjaciela” - podkreśliła policjantka. Rodzinie, najbliższym i przyjaciołom kondolencje oraz wyrazy głębokiego współczucia w imieniu policjantów i pracowników policji złożyli Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wielkopolskim nadinspektor Jarosław Pasterski oraz Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze podinspektor Tomasz Szuda.

Mariusz Wąsowicz zmarł 12 kwietnia po ciężkiej chorobie. Miał 42 lata.

Redakcja poleca

RadioZET.pl