Zaatakował nożem w Lidlu. Koniec obławy w podwarszawskich Markach

06.02.2023 09:25

Koniec obławy. Nożownik, który w piątek napadł na kasjerkę w Lidlu w Markach i ranił dwóch klientów, jest już w rękach policji. Prawdopodobnie w poniedziałek usłyszy zarzuty – poinformowała wołomińska policja.

Atak nożownika w Lidlu
fot. Artur Szczepanski/REPORTER

3 lutego policja rozpoczęła intensywne poszukiwania napastnika, który zaatakował nożem w Lidlu w podwarszawskich Markach. W poniedziałek mł. asp. Monika Kaczyńska poinformowała, że mundurowi zatrzymali 37-letniego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie rozboju.

Atak nożownika w Lidlu w Markach. Ugodził dwóch klientów

Policja dostała zgłoszenie o napadzie w piątek o godzinie 21:15. Do kasjerki podszedł mężczyzna z zasłoniętą twarzą. Grożąc nożem zażądał wydania pieniędzy. Na pomoc kobiecie ruszyło dwóch klientów, którzy w tym czasie robili zakupy w sklepie.

Między mężczyznami doszło do szarpaniny, napastnik ugodził ich nożem i uciekł. Ranni klienci trafili do szpitala. Na miejsce skierowano kilka radiowozów. W sklepie przez wiele godzin pracowali policyjni technicy. Na profilu "Miejski Reporter" na Facebooku pojawiło się nagranie z miejsca zdarzenia.

RadioZET.pl/PAP