Szokujące nagranie z ośrodka dla młodzieży. "Roz*****ę cię jak szmatę!"

17.03.2023 13:23

Wstrząsające sceny w ośrodku wychowania i szkolenia młodzieży w Niechanowie. Na nagraniu, które trafiło do mediów społecznościowych, widać, jak jeden z nastolatków znęca się nad kolegą. Chłopiec był bity po twarzy, w brzuch i obrzucany wyzwiskami. W tle słychać było wyraźne zadowolenie obserwujących.

przemoc w OHP w Niechanowie
fot. YouTube: Moje Gniezno

To kolejny w ostatnich dniach przypadek przemocy wśród młodzieży udokumentowany na nagraniu wideo. Film został nagrany w OHP w Niechanowie pod Gnieznem. Jest to ośrodek dla trudnej młodzieży. Jak się okazuje, także za murami budynku przemoc ma swoją kontynuację.

Niechanowo. Szokujące nagranie z ośrodka dla młodzieży

Na nagraniu, które trwa ponad pięć minut, widzimy, jak jeden z nastolatków znęca się nad swoim kolegą. Chłopiec jest bity po twarzy, uderzany pięścią w brzuch, poniżany i obrzucany wyzwiskami. Przez cały czas słychać padające wulgaryzmy. Szczególnie bulwersuje fakt, że sytuacja wyraźnie podoba się innym osobom, znajdującym się w pomieszczeniu.

- Jeszcze raz i cię roz*****ę jak szmatę! - wygraża się agresywny nastolatek.

- Ku**a puść! - prosi bity chłopiec.

- Z liścia, z liścia! - nawołuje z kolei inna osoba.

Z nagrania wynika, że nikt nie kwapi się, aby stanąć w obronie młodego chłopaka. Inne osoby zagrzewają agresora do jeszcze większej walki. Nie wiemy, co dokładnie wydarzyło się, gdy sytuacja nie była rejestrowana. W tym czasie na pewno nie została jednak podjęta żadna interwencja.

Chłopiec był bity po twarzy i uderzany pięścią w brzuch

Awantura jest głośna i trudno uwierzyć w to, że nikt z opiekunów i pracowników ośrodka nie słyszał, że w jednym z pomieszczeń nastolatkowie znęcają się nad swoim kolegą. Nadzór nad młodzieżą w tym ośrodku budzi zatem szczególne wątpliwości.

Sprawę opisał portal moje-gniezno.pl. "Ze względu na brak interwencji policji w momencie zdarzenia, niemożliwe jest do ustalenia, czy uczestnicy bójki znajdowali się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie" - czytamy.

Warto podkreślić, że to nie pierwszy skandal w OHP w Niechanowie. O ośrodku było już głośno po próbie gwałtu na 13-letniej dziewczynce. Media opisywały także przypadek nastolatki, która trafiła do szpitala po zażyciu środków odurzających.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ moje-gniezno.pl/ YouTube/ Fakt.pl