Obserwuj w Google News

Ciężarna 21-latka zasłabła i zmarła. Są wyniki sekcji zwłok

1 min. czytania
06.02.2023 18:28
Zareaguj Reakcja

Ciężarna 21-latka zasłabła i straciła przytomność na ulicy w Osieku nad Notecią. Pomocy udzielili jej przechodnie, a następnie lekarze w przychodni. Niestety, życia kobiety ani jej nienarodzonego dziecka nie udało się uratować. Prokuratura w rozmowie z Wirtualną Polską podała wyniki sekcji zwłok mieszkanki Wielkopolski.

karetka
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER (zdj. ilustracyjne)

Do tragedii doszło w czwartek, 2 lutego. 21-letnia ciężarna źle się poczuła i straciła przytomność na ulicy. Na pomoc ruszyli przechodnie, z których pomocą kobieta dostała się do najbliższego ośrodka zdrowia. Wezwano także Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Osiek. 21-letnia ciężarna zmarła. Są wyniki sekcji zwłok

St. sierż. Wojciech Zeszot, oficer prasowy KPP w Pile, przekazał w rozmowie z portalem 7dni.pila.pl, że 21-latka była w 25. tygodniu ciąży. - Gdy dotarła do ośrodka zdrowia jej stan gwałtownie się pogorszył. Doszło do zatrzymania krążenia - dodał.

Mimo pomocy lekarzy 21-latka zmarła. Nie udało się uratować jej nienarodzonego dziecka. - W trakcie udzielania pomocy doszło u kobiety do zatrzymania czynności życiowych. Niestety pomimo prowadzonej akcji ratunkowej u dziecka również stwierdzono brak oznak życiowych - powiedział portalowi Eska Piła funkcjonariusz.

Redakcja poleca

U 21-latki, a także u jej dziecka, przeprowadzono sekcję zwłok. Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Łukasz Wawrzyniak w rozmowie z Wirtualną Polską ujawnił jej wyniki.

- Sekcja zwłok 21-letniej kobiety wykazała, że zmarła ona z powodu nagłego zatrzymania krążenia. Doszło do zatoru płucnego. Przyczyną śmierci dziecka był związany z tym zgon wewnątrzmaciczny - oświadczył prokurator. Jak dodał, przyczyną "nagłego zatrzymania krążenia" miały być inne choroby 21-latki.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Wirtualna Polska