Obserwuj w Google News

Przełom ws. zaginięcia Iwony Wieczorek. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn

2 min. czytania
14.12.2022 15:12
Zareaguj Reakcja

Policjanci działający na polecenie małopolskiego wydziału Prokuratury Krajowej zatrzymali w Gdańsku dwóch mężczyzn w związku ze sprawą zaginięcia Iwony Wieczorek. Informację potwierdził portalowi tvn24.pl prokurator Karol Borchólski z Prokuratury Krajowej. 

Zaginięcie Iwony Wieczorek
fot. Marek BAZAK/East News

Prokurator poinformował, że jednym z zatrzymanych jest Paweł P. To znajomy Iwony Wieczorek, który imprezował z nią w noc jej zaginięcia. - Na polecenie prokuratora Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie zatrzymano dwie osoby, w tym Pawła P. Po doprowadzeniu do prokuratury usłyszą one zarzuty - poinformowała w środę Prokuratura Krajowa.

Jak podano, Prokuratura Krajowa z uwagi na dobro prowadzonego postępowania na obecnym etapie nie udziela bliższych informacji co do zakresu wykonywanych i planowanych czynności procesowych.

Redakcja poleca

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Policja zatrzymała Pawła P.

Iwona Wieczorek ostatni raz była widziana w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. 19-letnia wtedy dziewczyna po grillowaniu na działce poszła ze znajomymi do sopockiego klubu. Po wyjściu z dyskoteki wracała sama do domu w Gdańsku. Zarejestrowały ją kamery monitoringu w kilku miejscach, jednak dziewczyna nigdy do domu nie dotarła. Przez 12 lat poszukiwań nie udało się trafić na jakikolwiek ślad po niej.

W weekend na policję zgłosił się tajemniczy mężczyzna z ręcznikiem, który szedł za Iwoną Wieczorek w lipcu 2010 r. Zdaniem dziennika "Fakt" był on nie tylko uczestnikiem popularnej gry w kubki, a członkiem grupy wykorzystującej naiwność turystów. Wcześniej policja opublikowała nagranie z jego udziałem i prosiła o pomoc w odnalezieniu mężczyzny. Pod koniec września  policja kolejny raz przeszukała dom Pawła P., który towarzyszył 19-latce w klubie ostatniej nocy przed jej zaginięciem. 

W lipcu minęło 12 lat od zaginięcia. Nad sprawą pracują obecnie prokuratorzy z Archiwum X, działającego w Małopolskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

O zatrzymaniach jako pierwsze poinformowało RMF FM.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/tvn24.pl