Obserwuj w Google News

Śmierć Mikołaja Filiksa. Radio Szczecin wydało oświadczenie. "Jesteśmy przerażeni"

2 min. czytania
08.03.2023 19:44
Zareaguj Reakcja

"W obliczu dramatu i przeżywania żałoby, najlepsze będzie uspokojenie emocji oraz wzajemny szacunek" - napisano w oświadczeniu Radia Szczecin. To pierwsze stanowisko rozgłośni od śmierci 15-letniego Mikołaja, syna posłanki KO Magdaleny Filiks.

Radio Szczecin
fot. Sebastian Nowik/REPORTER

Nie milkną echa wstrząsającej historii Mikołaja Filiksa, syna posłanki KO Magdaleny Filiks, który popełnił samobójstwo. 15-latek był ofiarą pedofila, byłego działacza PO, a informacje te - choć nigdy nie powinny były zostać ujawnione - były możliwe do ustalenia m.in. dzięki temu, co napisał w swoim artykule Tomasz Duklanowski z Radia Szczecin.

Szczecińskiej rozgłośni i innym mediom publicznym (zwłaszcza TVP Info) zarzuca się stronnicze relacjonowanie tej sprawy oraz wykorzystywanie tragedii i krzywdy dziecka do ataków na opozycję. Telewizja publiczna pozwala sobie zresztą na paski na ekranie, w których oskarża polityków PO o "odpowiedzialność za śmierć dziecka".

Radio Szczecin publikuje oświadczenie po śmierci M. Filiksa

Przez kilka dni milczało natomiast Radio Szczecin. Aż do środy, gdy opublikowano oświadczeniu zarządu Polskiego Radia Szczecin, podpisane przez prezesa Wojciecha Włodarskiego. W komunikacie wyrażono "ogromne współczucie wobec najbliższych Mikołaja".

Redakcja poleca

"Pragniemy podkreślić, że okoliczności tragedii są dopiero wyjaśniane przez powołane do tego organy państwa. Tym samym, mając na uwadze stosowne postępowania i przede wszystkim wolę najbliższych, powstrzymujemy się od wszelkich komentarzy" - napisano. Przekonywano też, że "w ten sam sposób sprawę relacjonowały inne media, w dziesiątkach publikacji".

Jednocześnie jesteśmy przerażeni i przytłoczeni rozmiarem hejtu wobec każdego pracownika Radia Szczecin. Mamy również przekonanie, że w obliczu dramatu i przeżywania żałoby, najlepsze będzie uspokojenie emocji oraz wzajemny szacunek, co pozwoli na zbadanie wszystkich okoliczności tragedii, bez niesprawiedliwych osądów - oświadczenie zarządu Radia Szczecin

Przypomnijmy, że we wtorek późnym wieczorem szczecińska policja otrzymała zgłoszenie dotyczące uszkodzenia mienia. Okazało się, że ktoś oblał farbą wejście do siedziby Radia Szczecin.

RadioZET.pl/PAP/Radio Szczecin