Obserwuj w Google News

Policja rozkopała plażę, obok stanął wojskowy namiot. Akcja ma związek z Iwoną Wieczorek?

2 min. czytania
28.12.2022 22:28
Zareaguj Reakcja

Przeszukanie lokalu dawnej Zatoki Sztuki w Sopocie może mieć związek ze sprawą Iwony Wieczorek. Na miejscu od kilku dni policja prowadzi czynności procesowe. W środę po południu na plaży przy klubie pojawił się policyjny pies tropiący.

Iwona Wieczorek
fot. Karol Makurat/REPORTER

Iwona Wieczorek zaginęła w 2010 roku. O sprawie znów zrobiło się głośno, gdy w czwartek wieczorem w ubiegłym tygodniu (22 grudnia) policja otoczyła taśmą i zabezpieczyła teren wokół  dawnej Zatoki Sztuki w Sopocie

Zaginięcie Iwony Wieczorek, a przeszukanie Zatoki Sztuki

Przeszukanie Zatoki Sztuki odbywa się na zlecenie Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Krakowie. Lokalu wciąż pilnują policjanci. 

Redakcja poleca

W środę (28 grudnia) wieczorem na portalu trojmiasto.pl pojawiły się filmy, na których widać, że funkcjonariusze rozkopują plażę przy dawnej Zatoce Sztuki oraz przeszukują teren przy pomocy psa tropiącego. Na terenie przylegającym do klubu stanął też wojskowy namiot.

Prokurator Karol Borchólski w rozmowie z PAP stwierdził, że czynności procesowe w budynku rozpoczęły się kilka dni temu i "są cały czas kontynuowane". Śledczy wciąż nie ujawniają, czy zabezpieczenie terenu ma związek ze sprawą zaginięcia Iwony Wieczorek. Jednak Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Krakowie prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Zatoka Sztuki, Sopot, Krystek

Lokal, gdzie obecnie mieści się Nowa Zatoka, powstał ponad dziesięć lat temu, jako Zatoka Sztuki na terenie wydzierżawionym przez Sopot spółce rodzeństwa T. Lokalne władze chciały tam stworzyć kulturalną wizytówkę miasta.

Zatokę Sztuki opisywały media w związku ze sprawą przestępstw seksualnych "łowcy nastolatek", czyli skazanego za gwałt pedofilia, Krystiana W., znanego jako "Krystek", i innych osób, do których miało dochodzić też na terenie klubu.

RadioZET.pl/PAP