Obserwuj w Google News

23-latka chce poddać się eutanazji. Kontaktowała się już z lekarzami

2 min. czytania
25.01.2023 13:11
Zareaguj Reakcja

23-letnia youtuberka z Francji Olympe chce poddać się eutanazji. Młoda kobieta cierpi na zaburzenie dysocjacyjne osobowości. Skontaktowała się w sprawie zabiegu z lekarzami z Belgii, w której eutanazja jest legalna.

Olympe
fot. Instagram/we.are.Olympe

Olympe prowadzi na YouTubie popularny kanał dotyczący zdrowia psychicznego, który obserwuje 256 tys. użytkowników. 23-letnia kobieta cierpi na schorzenie, które objawia się tym, że występuje u niej wiele osobowości ( osobowość wieloraka). Olympe powiedziała, że ma ich około 40, co sprawia, że jej życie jest nie do zniesienia. Dlatego zamierza poddać się eutanazji.

Belgijski lekarz Yves de Locht, do którego zwróciła się 23-latka, wyjaśnił, że proces kwalifikacji pacjenta do zabiegu może potrwać wiele miesięcy, a nawet lata. - Szpitale nie są automatami do eutanazji - zaznaczył.  

Redakcja poleca

Francja. 23-letnia youtuberka Olympe chce poddać się eutanazji

Olympe opisała swoją sytuację w poście na Instagramie. „W ostatnim kwartale 2023 roku będę musiała skorzystać ze wspomaganego samobójstwa w Belgii. Jestem już w kontakcie z lekarzami” - czytamy. 23-latka dodała: „To nie jest debata. To moje życie. To trudna decyzja, którą już podjęłam [...] Doszłam do granicy. Jestem bardzo zmęczona”.

Młoda kobieta wyznała, że nie może już dłużej znieść życia ze swoją dolegliwością, a także cierpieniem, które ją wywołało. Olympe powiedziała, że była wykorzystana seksualnie i przenoszono ją między rodzinami zastępczymi. 

Lekarz Yves de Locht, pytany o termin eutanazji, który wskazała Olympe, odpowiedział, że nie został on ustalony przez niego. - Nie widziałem jej dokumentacji medycznej, ale czytałem maile. Chce się ze mną spotkać - wyjaśnił lekarz, cytowany przez Daily Mail. 

23-latka Youtuberka wyjaśniła, że choć zaplanowała swoją śmierć na koniec 2023 roku, nie wykluczyła, że w jej życiu zajdą zmiany, które skłonią ją ponownego rozważenia decyzji. Wytłumaczyła także, że nie zamierza dawać przykładu młodym ludziom, którzy borykają się z negatywnymi myślami. Zaapelowała, by zgłaszały się do osób, które mogą im udzielić pomocy, bo "eutanazja nie jest receptą na problemy".

Redakcja poleca

Pomoc dla osób z depresją

Osoby znajdujące się w kryzysie psychicznym mogą uzyskać pomoc, dzwoniąc na bezpłatną infolinię całodobowego Centrum Wsparcia, które działa pod numerem 800 70 2222. Natomiast Fundacja Itaka prowadzi Antydepresyjny Telefon Zaufania pod numerem 22 654 40 41.  

Kompendium wiedzy na temat depresji można znaleźć na stronie www.przeciwdepresji.pl. Działa również infolinia dla dzieci i młodzieży, którą prowadzi Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Można tam uzyskać pomoc pod numerem 116 111.

RadioZET.pl/Daily Mail